Sponsorlu Bağlantılar

Nikola Tesla hayatının özeti ünlü bilim insanı hakkında bilgi edinmek isteyen kişilere yardımcı olmak adına hazırlandı. Nikola Tesla hayatının özeti sizleri sıkmamak adına kısa tutulmuştur.

Nikola Tesla fizik ve elektro fizik alanında çalışmalar yapmış olan dünyanın en ünlü mucitlerinden birisidir. Bilim dünyasında köklü değişikliğe neden olacak buluşlara imza atmış olan Nikola Tesla fizik dünyasının temel taşlarını atmış olan bir isimdir. Günümüzde de yapmış olduğu çalışmalar kabul gördüğünden dolayı sizlere ünlü mucit hakkınsa özet bilgi vermek istiyoruz.

Nikola Tesla Kimdir?

Nikola Tesla doğum tarihi 10 Temmuz 1986’dır. Smiljan şehrinde dünyaya gelen ünlü bilim adamı 7 Ocak 1943 tarihinde New York şehrinde hayata gözlerini yumdu. Ünlü ilim adamı Sırp asıllı olup uzun yıllar boyunca Amerika’da yaşamıştır.

Nikola Tesla

Nikola Tesla

Nikola Tesla elektriğin kablosuz taşınabileceğini kanıtlamış olmasından dolayı bugünkü popülaritesini korumaktadır. Yaptığı çalışmalar fen kitaplarında yer almakta ve öğrencilere bu çalışmalar aktarılmaktadır. Edison ile arasında kıyasıya bir mücadele bulunan bilim adamı toplamda 700 buluşun patentini almış ve bu sayede dünyanın en çok patent alan kişisi unvanını kazanmıştır.

Babası papaz olan Nikola Tesla ailesinin kendisini okutmak istememesine rağmen okumak adına mücadele etmiş olan bir isimdir. Otomobillerdeki ateşleme sistemini, florasan lambayı ve neon ışınları bulan bilim adamı Nikola Tesla’dır. Ayrıca kendisi mikrodalga fırını ve elektron mikroskobunu bulan kişidir.

sponsorlu bağlantılar

17 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler