Sponsorlu Bağlantılar

Dünya genelinde yapılan incelemeler sonucunda yeni evli olan birçok çiftin hamile kalma probleminin olduğu tespit edilmiştir. Çocuk, evliliği neşelendiren en önemli şeylerden birisi olduğundan dolayı nasıl hamile kalınır konusu sürekli gündeme gelmektedir. Gebe kalma problemi aşırı derecede sık rastlanan bir hal aldığından dolayı sizlere hamile kalmanın kolay yolları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Eğer probleminiz kısırlık değilse vereceğimiz bilgiler çocuk sahibi olmanız açısından büyük önem arz etmektedir.

Düzenli olarak ilişkiye girin: Birçok çiftin düzenli olarak ilişkiye girmemekten dolayı çocuk sahibi olmadığı tespit edilmiştir. Bu durumun temel sebebi ise kadının yumurtlama döneminin çoğu zaman ilişkiye denk gelmemesidir. Sperm rahim içerisine giriş yaptığı zaman yaklaşık olarak 5 gün burada ölmeden yaşayabilir. Yumurtlama meydana gelmediği zaman spermler yumurtaya ulaşamadığından dolayı ölürler. Yumurtlama esnasında rahimde sperm yer almadığından dolayı da kişi gebe kalamaz ve doğal olarak çocuk sahibi olamaz. Bu sorunu aşmak için düzenli olarak ilişkiye girmeniz de fayda var.

Kafein içeren içeceklerden uzak durun: Gebelik üzerine yapılan araştırmalar sonucunda içerisinde kafein bulunan ürünlerin hamile kalmayı yaklaşık olarak %50 oranında düşürdüğü tespit edilmiştir. Bu nedenden dolayı hamile kalamayan ve gün içerisinde aşırı derecede kahve gibi içerisinde bol miktarda kafein bulunduran ürünleri tüketen kişilerin bu tarz ürünlerden uzak durmasın da yarar var.

Yumurtalıkları serin tutun: Erkeklerin yumurtalıkları yani testisleri aşırı sıcağa maruz kaldıkları zaman spermler ölmektedir. Sperm sayısının düşmemesi ve hareketliliğinin azalmaması için testislerinizi serin tutmanızda fayda var ayrıca testislerin rahat edebilmesi adına dar giysilerden uzak durun.

Bilinçsiz bir şekilde diyet yapmayın: İnsanlar bilinçsiz bir şekilde diyet yaptıkları zaman vücutları için gerekli olan vitaminleri alamazlar. Yaşanan bu durumda üreme hormonlarında ciddi anlamda düşüşün olmasına neden olmaktadır. Uzun zamandan beri diyet yapan ve hamile kalamayan bayanlar diyet yapmadan kesinlikle uzak durmalıdır. Aşırı kilo probleminiz varsa kendi başınıza bir diyet listesi oluşturmak yerine bir diyetisyenden destek almanız gerekmektedir.

İçki ve sigara kullanmayın: İçki ve sigara her ne kadar en çok kullanılan ürünlerden birisi olsa da sıradan havalarının olmalarına rağmen ciddi anlamda üremeyi olumsuz derecede etkilerler. İçki ve sigara erkeklerde sperm sayısının ciddi anlamda düşmesine neden olur. Ayrıca bu ürünlerin sperm hareketliliğini de aşırı derecede azalttığı bilinmektedir.

Doktora muayene olun: Bazı sorunlar çevresel faktörlerden ziyade kişinin bünyesinde yer alan problemlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Hamile kalamamanın nedenini tespit etmek adına kesinlikle alanında uzman bir doktora görünmeniz gerekmektedir. Doktorunuz sorunu tespit ettikten sonra sizlere hamile kalmanız için neler yapmanız gerektiği hakkında daha detaylı bilgiler verecektir.

sponsorlu bağlantılar

10 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler