Sponsorlu Bağlantılar

Muhabbet kuşu yuvası nasıl yapılır ve muhabbet kuşu yuvasının içine ne konur konusu beslemiş olduğu kuşlardan yavru almak isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Muhabbet kuşu yuvalığı hazır olarak satılan ürünler arasında yer almaktadır. Muhabbet kuşu yavruluk bölmesini piyasada yer alan tüm petshop mağazalarından temin edebilirsiniz. Muhabbet kuşu yuvası yapımı hakkında birçok takipçimiz bilgi almak istediğinden dolayı bu konuya takipçilerimizden bir tanesinin sormuş olduğu sorudan yola çıkarak cevap vermek istiyoruz. Ekstra olarak aklınıza takılanları yorum yaparak bizlere sorabilirsiniz.

Takipçi Sorusu: Muhabbet kuşu yuvası nasıl yapılır içine neler konulur? Uzun zamandan beri konuşturmak için muhabbet kuşu konuşmamak için direndiğinden dolayı pes ettim ve yavrusunu almaya karar verdim. Geçtiğimiz günlerde yanına bir eş aldım ve eşini benimsedi. Yakınlaşmalarını gözlemlediğimden dolayı yuvalık almak istiyorum ancak yuvalık nasıl yapılır ve yuvalık içerisine neler konulur hususunda bir bilgim yok. Bana bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum.
muhabbet kuşu yuvalığıCevap: Muhabbet kuşları tabiat itibariyle kıskanç hayvanlardır. Muhabbet kuşlarının yuvalıkları ortalama olarak 10-20 TL arasındaki fiyatlara satılmaktadır. Aldığınız yuvalığı kafesin kapısına takın ve yuvalık içerisine odun tozu ya da gazete parçaları doldurdun. Başka yapmanız gereken bir işlem bulunmamaktadır. Odun tozunun kuşlarda bitlenme yaptığı bilinenler arasında yer almaktadır. Bitlenmenin önüne geçmek adına gazete parçalarını koymanız daha mantıklı olacaktır. Yavrular çıktıktan sonra yuvalığı belirli zaman aralıklarında temizleyin. Kuş yavrularına el ile temas etmeyin. Kokunuz yavrulara sinerse durumu kıskanan anne kuş yavruları öldürebilir. Bu duruma özellikle dikkat etmenizde fayda var.

Muhabbet kuşu yuvalığı içine neler konulur konusunda sizlerde bildiklerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

17 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler