Sponsorlu Bağlantılar

Soru: Muhabbet Kuşu Konuşmayı Nasıl öğrenir? Evde muhabbet kuşu besliyorum bu kuş yaşlı bir kuş babam arkadaşından almış. Kuşa konuşmayı öğretmek istiyorum fakat ne yaptıysam bir türlü muhabbet kuşuma konuşmayı öğretemedim. Sizden ricam muhabbeti konuşmayı nasıl öğrenir konusunda bilgilendirme yapmanız şimdiden teşekkür ederim.

sponsorlu bağlantılar

Cevap: Sayın takipçimiz yaşlı bir muhabbet kuşuna konuşmayı öğretmek zordur hatta imkansızdır desek yeri var. Muhabbet kuşunuza konuşmayı öğretebilmeniz için onu yem yemeye başladığı zaman yavruyken almanız gerekmektedir. Yavruyken alınan kuşa her gün ilgi göstererek onun size ısınmasını sağlayınız kafesine mutlaka bir adet ayna koyunuz kuş kendisini yanlız hissetmesin die. Öğretmek istediğiniz kelimeyi her gün 10 dk kadar muhabbet kuşunuza yüksek sesle söleyeniz. ilk başlarda kolay kelimeleri seçiniz. Kuş kolay kelimeleri söylemeye başladığında diğer kelimelerde kendi kendine olacaktır. Ama bu sabır işidir kuşun konuşmaya başlaması bazı zamanlar 3 ayı bulabiliyor.

Muhabbet Kuşu Yuvası Nasıl Yapılır içine Neler Konulur

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Soru Cevap

4 Yorum Yapılmış.

  1. elmin diyor ki:

    benim bir muhabbet kusum var tam 5 yasinda 4 aylikdan besliyorum amma bir turlu konusmayi oyretemiyorum.bu kusu nasil oyretmek olur?lutfen bana yardim ediniz.simdiden tessekkur ederim.azeri oglu

  2. arif diyor ki:

    ben kusu 6 gun once aldim yeni yumurtadan cikti ona konusmayi oyretmek isterim ne yapmaliyim?

  3. Beyzanur diyor ki:

    benim muhabbet kuşum 4 aylık ona konuşmayı öğretmek istiyorum, acaba 4 aylıkken öğrenebilir mi ??

13 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc