Sponsorlu Bağlantılar

Milli İstihbarat Teşkilatı memur alımı yapmaya devam edeceğinden dolayı sizlere 2015 Mit personel alımı hakkında bilgi vermek istiyoruz. Mit bünyesinde çalışmak isteyen kişilerden birisiyseniz sayfamızdan Mit iş başvurusu formu ve işe alım şartları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Milli İstihbarat Teşkilatı (Mit) ülkemizin bekası adına başarılı işlere imza attığından dolayı personel alımında çok dikkatli olmaktadır. Ülke sırlarının diğer ülkelere geçmesi ciddi güvenlik sorunlarının ortaya çıkmasına neden olacağından dolayı işçi alımı sırasında alınacak kişilerin özellikle vatansever bir ruha sahip olmalarına dikkat edilmektedir. 2015 Mit personel alımı ve 2015 Mit iş başvurusu hakkında hazırladığımız makaleye gelin birlikte göz atalım.

Mit, adından da anlaşılacağı üzere suçları önceden tespit edebilmek adına istihbarat sağlayan devlet kuruluşudur. Temelleri çok eskilere dayanan Mit, ülkemizin diğer ülkeler gözünde saygın bir ülke olmasını sağlayan en önemli kuruluşlardan birisidir. İlgili birim bünyesinde çalışmak istiyorsanız öncelikle hangi şartların arandığını gelin birlikte öğrenelim.

Mit Personel Alımı Şartları

mit• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
• 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.
• Askerlik görevini fiilen tamamlamış olmak veya üç ay içerisinde terhis olabilecek durumda olmak veya askerliğini en erken Temmuz 2015 tarihine kadar erteletmiş olmak.
• Sağlık durumu bakımından Türkiye’nin her yerinde ve her türlü iklim koşulunda görev yapmaya uygun olmak (İleriki aşamalarda Sağlık Kurulu Raporu istenecektir).
• MIT Müsteşarlığı memuru olmaya engel bir hali bulunmamak (Bu hususta MIT Müsteşarlığı’nın mevzuatı ve takdiri esastır).
• MIT Müsteşarlığı’nın daha önce açtığı giriş sınavlarının;
• Yazılı bölümlerine bir defadan fazla katılmamış olmak.
• Uygulamalı sınav veya mülakat aşamalarında başarısız olmamak.
• 25 TL sınav katılım ücretini yatırmış olmak.

Mit personel alımı sadece belirli dönemlerde yapılmaktadır. Mit iş başvurusu formuna zamanında ulaşmak adına BURAYI belirli periyotlarda ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Genel alımlar başladığı andan itibaren sizlere bilgi verilmeye devam edilecektir.

sponsorlu bağlantılar

6 Yorum Yapılmış.

 1. İsmail Aksoy diyor ki:

  Son zamanlarda çıkan olaylardan dolayı çoğu şehirde kardeşlerimiz şehit düşerken bizler ewde oturup hayata devam edemeyiz,türkçe ve kürtçe biliyorum boyum 1.85 ve 85 kiloyum sizden rica ediyorum beni tsk nin emri altına alın hiçbir şey istemiyorum bu vatan bölünmesin yeter canların yandigi

 2. Muhammed diyor ki:

  Ben avusturya da ikametgah etmekteyim kendime güvenim sonsuz sizinle calismak benim hayalim ana dilim gibi almanca türkce konusuyorum ingilizceyide iyi derecede konusabiliorum

 3. murat diyor ki:

  Ankarada ikamet etmekteyim ve ayrıca kendime olan guvenim sonsuz be çok çabuk ve çok kısa zamanda karşımda ki kişi ile diyalok kuran ve düşüncelerini çözen biriyim biraz İngilizcebiraz kurtce ve genelde ttürkçe olmak üzere bi dil biliyorum

 4. Orhan diyor ki:

  Turkceden baska dil bilmiyorum kendime guveniyorum oz guvenim cok fazla ben burdayim.

 5. ömer diyor ki:

  Ben itambulda ikametgah etmekteyim mit teşkilatında calismak isterim kendime güvenim sonsuzdur bildigim diller türkce kürtçe arapca bu dilleri ana dilim gibi konuşurum vatan icin canim fedadır geregini arz ederim.

 6. mehmet hançer diyor ki:

  Ben şanliurfa da ikametgah etmekteyim sizinle çalışmak isterim lisans mezunu olup suan özel bi kurumda öğretmenlik yapmaktayım bildiğim diller. Hakim oldugum diller Türkce kürtçe idareten Zazaca ve arapça bilmekte anlamaktayim İngilizcem zayıf. Gereğini arz ederim Teşekkürlerimle.

12 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler