Sponsorlu Bağlantılar

Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte E-Devlet portalı yöneticilerinin ortaklaşa yürütmüş oldukları çalışmalar sonrasında öğrenci sorgulama sistemi e-devlet bünyesine dahil edildi. Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci sorgulama sistemi özellikle çocukları hakkında bilgi edinmek isteyen ailelerin en çok sorgulama yaptığı sayfalar arasında yer almaktadır

Milli eğitim bakanlığı öğrenci bilgi sisteminden artık E DEVLET kapısı üzerinden yararlanılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci sorgulama işleminizi turkiye.gov.tr/ogrenci-bilgi-sistemi bağlantısı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Sisteme ulaşabilmek için E DEVLET şifresi gerekmektedir. E DEVLET şifrenizi en yakın PTT şubesinden nüfus cüzdanınız ile birlikte alabilirsiniz. Şifrenizin olmaması durumunda güvenlik gereksinimlerinden dolayı sisteme giriş yapıp sorgulama yapabilmeniz mümkün değildir. Birçok kişi T.C kimlik numarası ile sorgulama yapmak istediğini dile getiriyor ancak böyle bir durumun günümüz şartlarında mümkün olmadığını bilmenizi isteriz.

Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci bilgi alma sisteminin aşırı yoğunluk yaşanmasından dolayı tekrardan MEB bünyesine geçmesi konuşuluyor ancak resmi makamlar aracılığı ile bu konu hakkında herhangi bir açıklamanın yapılmadığını bilmenizi isteriz. Eğitim konusunda tüm güncel haberi sizlere sunduğumuzdan dolayı herhangi bir değişiklik olması halinde sizleri bilgilendireceğimize emin olabilirsiniz.
mebMilli Eğitim Bakanlığı öğrenci sorgulama sistemi sayesinde sorgulamasını yaptığınız öğrenci hakkında tüm eğitim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Özellikle evlatlarınızın herhangi bir hata içerisinde olup olmadığını anlamak ve evladınızı korumak adına zaman zaman bu sorgulamayı yapmanızda fayda var.

sponsorlu bağlantılar

11 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler