Sponsorlu Bağlantılar

Milli Eğitim Bakanlığı dilekçe örnekleri arasında en çok MEB şikayet dilekçesi örnekleri itibar görmektedir. Milli eğitime şikayet dilekçesi yazmak istiyorsanız sayfamızdan örnek dilekleri kendinize göre uyarlayarak şikayette bulunabilirsiniz. Milli Eğitim Müdürlüğü şikayet dilekçesi sistemi eğitimdeki kaliteyi arttırmak adına halka tanınmış haklar arasında yer almaktadır. Öğretmeni şikayet dilekçesi örneği konusunda yetersiz bilgi olmasından dolayı insanları bilinçlendirmek adına bu makalemizi hazırdık. Eğitim öğretim sisteminde görmüş olduğunuz aksakların giderilmesi adına MEB yetkililerine dilekçe yaz sistemi ile başvurabilir ve sorunların ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

MEB Şikayet Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Eğitim yaşamınız boyunca görmüş olduğunuz eksiklikleri Milli Eğitim Bakanlığına şikayet dilekçesi örneklerinden birisini yazarak düşüncelerinizi ifade edebilirsiniz. Milli eğitim bakanlığına dilekçe yazmayı düşünen takipçilerimizin istediği üzerine milli eğitim bakanlığına nasıl dilekçe yazılır hususuna değinmek istiyoruz. Milli eğitim bakanlığına yazacağınız dilekçeler içerisinde kaba tabir kullanmamaya özen gösteriniz. Karşı tarafı rencide edecek tarzda yazmış olduğunuz şikayetlerden dolayı hakkınızda hakaret davası açılabilir. MEB şikayet dilekçesini yazarken sadece ve anlaşılır bir üsluba yer veriniz. Sorunlarınızın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından en kısa süre içerisinde giderilmesini temenni ederiz.

Milli Eğitim Bakanlığı Şikayet Dilekçesi Örneği

Tarih

………….. Milli Eğitim Müdürlüğü’ne

……………İl Adı

Buraya kısaca ama bütün bilgilerinizi vererek konunuzu dilekçe amacınızı ve isteğinizi yazın.

Adres Bilgileri:
Adı Soyadı:
İmza:

MEB şikayet dilekçesiMEB şikayet dilekçesi genel olarak bu şekildedir. Milli Eğitim Bakanlığına şikayet dilekçesi gönderme konusunda aklınıza takılan hususular varsa bunları yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Şikayet dilekçesini çıktı almak için MEB şikayet dilekçesi bağlantısından dilekçenin PDF örneğini indirebilirsiniz. Dilekçenizi büyük özen göstererek doldurmanız sorunlarınızın daha kısa süre içerisinde çözülmesini sağlayacaktır. Yazmış olduğunuz bu dilekçe ile eğitim hayatına katkıda bulunduğunuzdan dolayı teşekkür ederiz.

sponsorlu bağlantılar

12 Yorum Yapılmış.

 1. nuray diyor ki:

  meb benim puanımı düşürmüş normalde 8. sınıf ortalamam 87 ama teog puanı öğrenmede 83 yazıyor neden böyle bilginiz var mı ?
  yoksada şikayetçi olmak isterim çünkü istediğim bir lise vardı şimdi puan yetmiyor.

 2. Fatih diyor ki:

  A-2 ehliyet almak için kursa yazıldım b ehliyetim oldugu içiin direk dreksiyon sınavına gittim ilk duba etabını geçtim bana dedilerki sen motorla git alanın ettafında bir tur at biz peşinden arabayla gelicez motorla olduğum yerde iki sefer istop ettirdim biraz gittim peşiimde değilllerdi geri döndüğümde sınavın bittiğini söylediler yani bıraktılar motor eski bir motor hiç bir göstergesi çalışmıyor ayriyettrm istop edersem bana kalacağımı kimse söylemedi dedim dinlemediler bile ama motor harbiden çok kötüydü 125 lik bir motor benim arkadaşımın motoru ile çalıştım o yeni ve böyle sorunlu değildim yanıtıma geliceksin bu motorla çalışacaksın dediler tabi o motorla çalışmak için istenilen yüksek kurs parasıa cabası dilekçe yazmaşımıyım meb e

 3. kadir diyor ki:

  ben hatay ili payas ilcesinde oturuyorum oglum bu yil birinci sinifa baslayacak. biz istedigimiz ogretmende okutmak istiyoruz dedik bize okul mudurunun ve yardimcisinin verdigi cevap suydu eger okula 300 tl yardim yaparsaniz istediginiz ogretmene yazariz dediler daha once boyle bir kanun yoktu bu ne bicim is allah askina

 4. Hacer diyor ki:

  Merhaba ösym ye kppss zihin engelliler öğretmenliği için baş vuru yaptım ancak ösym birosu yanlış kodu girerek özel eğitim öğretmenliği olarak göstermil.düzeltmek için ösymye dilekçe yazdık ancak meb yazın dendi bu konuda yönlendirmede buluna bilirmisiniz

 5. arif diyor ki:

  Oglumun istanbul avcilarda kemalatay lisesine istemiyerek gonderdik 10 uncu sinifa gecti o okulda okutmak istemiyorum sizin sisteminiz yuzunden baska okula alamiyorum busistemle ilgili bicozum bulursaniz.insanlari yormamis olursunuz sizlerin gorevi insanlarin memnuniyeti degilmi cozum bulmaniz dilegimle selamlar…..

 6. esra diyor ki:

  Resim dersi niye zorunlu acaba 7. Sinifta olmasa olmaz mi cunku hocalar mal yaa resim hocalari hepsini yapiyom 60 70 mi veriyo bu ne yaa

 7. yunus diyor ki:

  merhaba ben örgün eğitime dönmek istedim eski okuluma gittim dedi milli eğitim bakanlığına dilekçe yazıcaksın ondan sonra komisyon değerlendirip kabul ederse bize geliceksin dedi hiç sınıfta kalmadım 11.sınıf 2.dönem açığa geçtim beni geri alırlarmı disiplin suçumda yok ortak tüm dersleri verdim lise 3 ün dilekçeyi nasıl yollıcam yardımcı olurmusunuz

 8. Yagmur diyor ki:

  49.93 ortalamam var yuvarlama oluyomu merak ediyorum ama hicbiyerde bilgi yazmiyo lutfen yardimci olun.

 9. ahmetcan diyor ki:

  olmayan bir dersten sorumluluk gözükmesinden şikayetçiyim bu sene 12.sınıf son lysye gircem gectiğim dersten sorumluluğun gözükmesi çok saçma bu yüzden diploma alamıcam böyle lisenin mk (bornova mimar sinan anadolu teknik endüstri meslek lisesi)

 10. ali diyor ki:

  hocalar notlara göre puan veriyorlar haksızlık yapıyorlar sınfata öğrenciye kzıyıorlar bazen vuruyorlar

 11. Samet diyor ki:

  Ben görme engelliyim Kahramanmaraşta yaşıyorum. Ben ortaokula gidiyorum ama lisede normal okula gitmek zorundayım. Lütfen bir lise yapılırsa sevinirim.

15 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler