Sponsorlu Bağlantılar

Mide ağrısı ve karın ağrısı en çok rastlanan ağrılar arasında yer almaktadır. Özellikle uyku saatlerinde kendisini gösteren bu ağrılar kişinin ciddi anlamda acı çekmesine neden olmaktadır. Bu ağrılar ile mücadele içerisinde olan kişilere yardımcı olmak adına mide ağrısını ne geçirir ve karın ağrısını ne keser konusunda bilgiler vereceğiz.

Mide ve karın ağrısını ne geçirir keser

Belki koca karı ilacı diyebilirsiniz fakat büyüklerimden öğrendiğim ve karnım ağrıdığında her zaman deneyip olumlu sonuç aldığım bir yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bal ile tarçın karın ağrısına ve mide ülserine çok iyi gelmektedir. Nanenin sakinleştirici bir etkisi vardır ve bu etkisiyle karın ağrısına iyi gelir. Papatya çayı da mide ağrısını keser.

Evde karın sızısı iyileştirilmesi için ilaç tüketmek yerine gaz çıkarmaya uğraşın ve ne olursa olsun ayak ve karın kesiminizi sıcak tutun, gazlı içeceklerden, sigaradan, fazla sıcak yahut oldukça soğuk sıvı gıdalardan kaçının. Dilerseniz karnınıza minik, hafifçe ve baskı uygulamadan masaj yapabilirsiniz. Bir aile yahut arkadaşınızdan belinizi ovmasını talep edebilirsiniz. Bu bağırsaklarınızın faaliyet göstermesini kolay hale getirerek karın sızısını geçirmeye destek olur. Mesajlar sindirim sistemini aktif ederek kişinin rahatlamasını sağlamaktadır.

Bunların haricinde, karın sızısı için karnınıza sağdan sola, soldan sağa hafifçe bastırmak üzere masajlar uygulayabilirsiniz ve gazın bedenden uzaklaştırılmasına destek olabilirsiniz. Bedenden uzaklaştırılan gazlar sizi ferahlatacak ve sızının az hale gelmesini sağlayacaktır.

Kuşburnu, adaçayı ve nebatsal çayları tüketmeyi alışkanlık haline getirin. Bilhassa kuşburnu üşütmeden ötürü meydana gelen karın sızısı ve mide bulantısı için oldukça faydalı oluyor ve sızıların geçmesinde etkili sonuçlar veriyor. Soğuğa maruz kalmadığınız halde karın sızısı problemi ile mücadele ediyorsanız bunun nedeni tükettiğiniz bir şeylerin size dokunmuş olmasındandır. Bu cins hallerde tuvalete gitmek en süratli çözümdür. Esasen tükettiğiniz bir şeyin size dokunması neticesi bağırsaklarda gaz sıkışması meydana gelir. Bu da sizi amel yapar. Soğuğa maruz kalmayla birlikte karın kasları kasılır ve spazm meydana gelmesine neden olur. Bu vaziyet de sizde gidip gelen karın sızılarına neden olur.

Karın ve mide ağrıları yaşam kalitesini ciddi anlamda düşüren ağrılar arasında yer alır. Bazı zaman bu ağrılar ciddi hastalıkların da habercisi olabilmektedir. Bu nedenden dolayı uzun soluklu karın ve mide ağrıları gözlemlendiği zaman vakit kaybetmeden hastanelere gidilip sorunun neyden kaynaklandığı tespit ettirilmelidir.

sponsorlu bağlantılar

16 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler