Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Çoğu zaman midemizdeki yanmanın ciğerlerimize kadar ulaştığından yakınırız. Midenin fazla asit üretmesi sonucu hissedilen bu yanma ve ağrı için mide asidini azaltan besinlerden bahsetmek istiyoruz. Mide asidinin artması durumunda mide delinmesi ve mide kanaması meydana gelebilir. Böyle bir durum ile karşı karşıyaysanız en kısa zamanda mide asidi çoğalması için uzman bir doktora görünmelisiniz. Bu tür besinlere şifalı otlar demeyi pek uygun bulmuyorum. Çünkü uzun süreli bir iyileşme yani kalıcı bir iyileşme sağlayacaklarına inanmıyorum. Bize anlık olarak yardımcı olabilecek mide asidini düşüren besinlere gelin bir göz atalım.

Mide Asidini Azaltan Besinler

– Keten tohumu; genelde ülser hastaları için tavsiye edilen keten tohumu iyi bir mide asidi gidericisidir.

– Karnabahar; Midenin asit salgılamasını mevcut asidi emerek sağlar. Şiddetli ağrılarda ilk tüketilen besinler arasında olması kişiyi rahatlatır.

– Maden suyu; Mide asidinin büyük bir kısmını etkisiz hale getiren maden suyu; Halk arasında bu tip durumlarda korkularak içilse de iyi bir mide asidi gidericisidir.

– Muz; mide için sevimli besinler arasında yer almaktadır. Mide yanması durumlarında tüketilirse mide yanmasını büyük oranda geçirmektedir.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Yazılar

12 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc