Sponsorlu Bağlantılar

Mide yanması en çok gözlemlenen sindirim sistemi sorunları arasında yer almaktadır. Meydana gelen mide ağrısı özellikle midede meydana gelen aşırı asit birikiminden meydana gelmektedir. Bu nedenden dolayı sizlere mide asidini azaltan bitkiler ve yiyecekler hakkında bilgi vermek istiyoruz. Mide asidini azaltmak adına modern tıp dünyasında yer alan ilaçlardan fayda göremediyseniz bu derdiğinize derman olacak olan birçok bitki alternatif tıp dünyasında yer almaktadır.

Mide de meydana gelen asit birikmesinin temel nedeni mideyi üşütmekten kaynaklanmaktadır. Mide asidinizde aşırı artış varsa soğuk ve asitli yiyecek ve içeceklerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Mide asidinin bir diğer sebebi ise yaşanılan strestir. Psikolojik bozukluklar midede kasılmalara ve neticesinde mide asidinin artmasına neden olur. Mide asidinden kurtulmak istiyorsanız doktorunuzun verdiği diyet çizelgesini harfiyen uygulamanız gerekmektedir.

Mideni asidini geçirme özelliği olan en önemli yiyecek madensuyudur. Midenizde aşırı yanma varsa özellikle yemek yedikten sonra hazmı kolaylaştırmak adına madensuyu içmeye özen gösteriniz. Mide adisinden kurtulmak için dikkat etmeniz gerekenler listesine gelin bir göz atalım.
mide asidi nasıl geçer
• Kesinlikle çok yağlı yiyeceklerden uzak durun. Kızartma türü aşırı yağlı yiyecekler midenizdeki asidin artmasına neden olur.

• Mide asidini tetikleyen bir diğer besin ise çikolatadır. Her şeye rağmen çikolatadan vazgeçemiyorsanız sütlü çikolata yerine bitter çikolata yemenizi tavsiye ederiz.

• Çay, kahve ve kolaya bir süreliğini ara vermelisiniz. Bu içeceklerin içerisinde bulunan kafein denilen madde rahatsızlığınızın artmasına neden olur.

• Özellikle domates ve portakal gibi asit miktarı yüksek olan yiyecekler sağlığınızı kötü yönde etkiler. Bu ve buna benzer yiyeceklerden uzak durmalısınız.

• Çok sıklıkla alkol tüketiyorsanız alkolü bırakmalısınız. Alkol kullanmaya devam ederseniz hastalığınız ilerler ve mide kanseri olabilirsiniz.

Bu uyarılarımızı dikkate almanız durumunda hastalık sürecinizi kısaltabilirsiniz. Ayrıca mide asidinin azalmasına yardımcı olduğunu bildiğiniz yöntemleri insanların yarar sağlaması adına bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

13 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler