Sponsorlu Bağlantılar

Mekik nasıl çekilir sorusu özellikle baklava şeklinde karın kaslarına sahip olmak isteyen takipçilerimiz tarafından sıklıkla sorulan sorulardan birisidir. Bu yazı dizimizde almış olduğumuz sorular doğrultusunda mekik çekmenin faydaları ve mekik çekme teknikleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bilinçsiz olarak ısınmadan mekik çeken kişilerde özellikle karın ve bağırsak bölgelerinde iç yırtılmalar meydana gelebiliyor. Bu yüzden mekik çekmeye başlamadan önce karın bölgenizdeki dokuların ısınmasını sağlayacak ısınma hareketlerini yapmanızı tavsiye ederiz.

Mekik çekme teknikleri karın bölgesinde geliştirmek istediğiniz bölgeye göre kendi içerisinde birçok gruba ayrılmaktadır. En çok kullanılan mekik çekme teknikleri ise tam ve yarım mekik yöntemleridir. Yarım mekik yöntemiyle alt karın kaslarınızı tam mekik yöntemiyle üst karın kaslarınızı etkin bir şekilde geliştirebilirsiniz. Yarım mekik çekmek istiyorsanız sırt üstü yatın ve bacaklarınızı toplayın. Daha sonra bacaklarınızı kımıldatmadan sırtınızı yarım bir şekilde yerden kesin. Bu hareketi tekrar ederek alt karın kaslarınızı çalıştırabilir. Tam mekik yönteminde ise toplamış olduğunuz bacaklara yüzünüz değecek şekilde sırtınızı yerden kesmelisiniz. Bu sayede üst karın kaslarınızda belirgin düzeyde gelişme meydana gelir.

Mekik çekmenin faydaları nelerdir: Mekik çekmek karın kısmınızda sarkma meydana gelmesini engeller. Ayrıca karın bölgesi kaslaşacağından dolayı karın bölgenize gelen darbeler sonucunda iç organlarınızın yıpranma olasılığında düşüş yaşanır. Mekik çekmenin bir diğer faydası ise sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Fazla kilolu insanlarda en büyük yağ oranı karın bölgesinde bulunur. Karın bölgenizdeki yağlardan mekik çekerek Kurtulabilirsiniz.

Mekik nasıl çekilir: Mekiğin nasıl çekildiği hususunda sizleri daha iyi aydınlatmak adına mekik nasıl çekilir sorusuna yanıt vermek için hazırlanmış olan bir videoyu siz değerli takipçilerimizle paylaşmak istiyoruz.

Mekik nasıl çekilir

sponsorlu bağlantılar

20 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler