Sponsorlu Bağlantılar

Marş motoru ne işe yarar” sorusu makinelerle ilgilenen mesleğe yeni atılan takipçilerimizin sormuş olduğu sorulardan bir tanesidir. Marş motoru aküden almış olduğu elektrik sayesinde çalışarak motordaki ilk hareketin oluşmasını sağlayan sistemdir. Motorun ilk hareketinin nasıl olduğunu birçoğunuz biliyordur ancak bu konuda bilgisi olmayanları bilgilendirmek adına kısaca bilgi vermek istiyoruz. Marşa basılmasıyla birlikte marş motoru çalışır ve yanma odasına hava yakıt karışımı dolmaya başlar. Yapılan ateşlemeyle birlikte piston faaliyete geçer ve piston aracılığıyla elde edilen doğrusal hareket dairesel harekete krank mili vasıtasıyla dönüştürülür. Araç hareket etmeye başladığından bu döngü sürekli tekrarlanarak hareket sağlanır.

Marş motoru olabildiğince küçük ve hafif olarak imal edilmelidir. Marş motorundan kazanılan hacimle normal motorun hacmi büyültülebilir. Marş motoru gücünü aküden alır ve aküdeki enerjinin en çabuk bitmesine neden olan aksamdır. Eğer aracınız çalışmıyorsa uzun süre marş motoruna basarsanız akünüzün bitmesine neden olabilirsiniz.

Eğer fazla marşa basmaktan dolayı aracınızı boğduysanız ve akünüzün bitmesine neden olduysanız başka bir araçtan kablo bağlantıları aracılıya enerji çekerek aracınızı çalıştırabilirsiniz. Aracı çalıştırmak için marş motoruna ihtiyaç olduğundan dolayı aracınızı terk ederken lambaların ve oto teybinin kapalı olmasına özen gösterin.

Marş Motoru

Marş moturu nasıl çalışır hususunda daha detaylı bilgi edinebilmek adına yazımızın devamında yer alan videoyu izleyebilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

18 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler