Sponsorlu Bağlantılar

Lise kayıtları için istenen belgeler ülke genelinde yer alan liseleri ön kayıt yapmaya başlamasından dolayı merak edilmektedir. Liselere ön kayıt için istenen belgeler neredeyse her okul için aynıdır fakat bazı okullar ekstra olarak da belge isteyebilmektedir. Lise ön kayıt için gereli evraklar liste halinde makalemize eklenmiştir. İşinizi sağlama almak adına okulunuzu arayıp ekstra olarak evrak isteyip istemediklerini öğrenebilirsiniz. Birçok kişi kaydını son güne bıraktığı için çeşitli sıkıntılar çekmektedir. Sıkıntılar yüzünden kayıt yaptıramayan kişi sayısı da bir hayli fazla olduğundan kaydınızı son güne bırakmamaya özen gösterin.

sponsorlu bağlantılar

Yaz tatilinde sona yaklaşılmasıyla birlikte ilköğretim eğitimini bitirip liselere yazılacak olan öğrenciler lise ön kayıt için istenen belgeler hakkında bilgi istemeye başladı. Sizlerde liselere kaydınızı yapacaksınız ön kayıt için hangi belgelerin istendiği hakkındaki bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Liselere ön kayıt için istenen belgeler

• 4 adet yeni çekilmiş fotoğraf
• 2 top fotokopi kağıdı
• 6 adet zarf ve 10 TL’lik pul
• Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
• Diploma
• İlköğretim diploması
• Okulu kazandı belgesi
• 4 adet mektup zarfı
lise kayıt belgeleriKayıt esnasında okul aile birlikte velilerden para isteyebilir. Bu tip durumlarda en yakın milli eğitim şubesine giderek durumu bildirin. Çünkü kayıt esnasında velilerden ve öğrencilerden ücret alınması yasaktır. Yasağı delmeye uğraşan kişiler 2000’li yıllarda olmamıza rağmen karşımıza çıkmaya devam ediyor. Haksızlığa boyun eğmemek adına ilgili durumları bildirmenizi tavsiye ederiz.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Eğitim

5 Yorum Yapılmış.

 1. meltem eşmekaya diyor ki:

  diplama kalkmadı mı ??

 2. fırat diyor ki:

  yha bana okul çıktı ama ben orayı istemiorum başka bir liseye gittik orada önkayıt yaptırdık ve tercih yapık sonra ne yapacağımı bilmiorum yardımcı olurmusnuz

 3. fen lisesi diyor ki:

  Sakarya fen lisesi puanları çok yüksek 15. yedeğim inş. o okula girebilirim. Sakarya fen lisesinde okumayı çok ama çok istiyorum.

 4. hilal diyor ki:

  ya ben acil bir sey sorucam ön kayıt için hikametkah istiyorlar mı ? acil cvp almak istiyorum tesekkurler simdiden.

 5. yasemin mutlu diyor ki:

  istediğim liseyi kazandım çok mutluyum. Verdiğiniz listeye ilaveten mezun olunan okuldan da bi rkaç belge daha istiyorlar şimdi unuttum onları

20 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc