Sponsorlu Bağlantılar

Lise öğrencilerinin en büyük sıkıntıları arasında devamsızlık problemi yer almaktadır. Öğrencilerin okula katılımını artırmak için yetkililer tarafından devamsızlık hakkı üzerinde çeşitli değişiklikler yapıldı. Sizlerin de devamsızlık ile ilgili sıkıntılarınız varsa devamsızlık ve rapor hakkı kaç gündür konusunda makalemizden bilgi alabilirsiniz.

Soru: Merhaba ben Aslı. Lisede devamsızlık ve rapor hakkı kaç gündür konusunda bilgilendirme yaparsanız memnun olurum. Babam bu gün okuduğum liseye gitmiş. Benim hesaplarıma göre 18 gün devamsızlığım var 3 günüde rapor. Babama 20 gün devamsızlık hakkını doldurmuş demişler. Kafayı yemek üzereyim. Litfen acil bilgi verin.

Cevap: Aslı kardeşim. Büyük ihtimal baban daha fazla devamsızlık yapma diye sana böyle küçük bir yalan söyleme gereği duymuştur. Biz de zamanında sizler gibi devamsızlığı bir hak olarak kabul edip sonuna kadar bu hakkı kullanırdık. Fakat emin olun zaman ilerleyince bunun yanlış bir şey olduğunu sizlerde anlayacaksınız gelelim sizin sorduğunu soruya. 24 gün raporlu hakkın 19.5 gün özürsüz hakkın vardır.

Birçok öğrenci devamsızlık ve rapor hakkını kendilerine kullanmak için verilmiş olan bir hak olarak gördüklerinden dolayı her fırsatta okuldan kaçıp dışarıda eğlenmeyi tercih etmektedir. Dersleriniz asıp nasıl olsa devamsızlık hakkım ve rapor hakkı var diyerek okulu boşlamanız eğitim yaşamınızın sekteye uğramasına neden olacaktır. Bu nedenden dolayı elimizden geldiğince devamsızlık haklarınızı sadece özel durumlarda kullanmaya özen gösterir.

sponsorlu bağlantılar

19 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler