Sponsorlu Bağlantılar

Lise öğrencilerinin en büyük sıkıntıları arasında devamsızlık problemi yer almaktadır. Öğrencilerin okula katılımını artırmak için yetkililer tarafından devamsızlık hakkı üzerinde çeşitli değişiklikler yapıldı. Sizlerin de devamsızlık ile ilgili sıkıntılarınız varsa devamsızlık ve rapor hakkı kaç gündür konusunda makalemizden bilgi alabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

Soru: Merhaba ben Aslı. Lisede devamsızlık ve rapor hakkı kaç gündür konusunda bilgilendirme yaparsanız memnun olurum. Babam bu gün okuduğum liseye gitmiş. Benim hesaplarıma göre 18 gün devamsızlığım var 3 günüde rapor. Babama 20 gün devamsızlık hakkını doldurmuş demişler. Kafayı yemek üzereyim. Litfen acil bilgi verin.

Cevap: Aslı kardeşim. Büyük ihtimal baban daha fazla devamsızlık yapma diye sana böyle küçük bir yalan söyleme gereği duymuştur. Biz de zamanında sizler gibi devamsızlığı bir hak olarak kabul edip sonuna kadar bu hakkı kullanırdık. Fakat emin olun zaman ilerleyince bunun yanlış bir şey olduğunu sizlerde anlayacaksınız gelelim sizin sorduğunu soruya. 24 gün raporlu hakkın 19.5 gün özürsüz hakkın vardır.

Birçok öğrenci devamsızlık ve rapor hakkını kendilerine kullanmak için verilmiş olan bir hak olarak gördüklerinden dolayı her fırsatta okuldan kaçıp dışarıda eğlenmeyi tercih etmektedir. Dersleriniz asıp nasıl olsa devamsızlık hakkım ve rapor hakkı var diyerek okulu boşlamanız eğitim yaşamınızın sekteye uğramasına neden olacaktır. Bu nedenden dolayı elimizden geldiğince devamsızlık haklarınızı sadece özel durumlarda kullanmaya özen gösterir.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Eğitim

14 Yorum Yapılmış.

 1. efe diyor ki:

  slm bnm 17,5 dewamsızlığım var 25 günde rapor hakkı kullandım rapor hakkında sınırı aşmışmıyım kalırmıyım

 2. nurbanu diyor ki:

  normal rapor hakkı 25 i geçse devamsızlıkta 12 gün olursa sınıfta kalınıyormu ?

 3. Metin diyor ki:

  S.a benim 13 gün normal devamsızlık 20 gün rapor var bi sorun olur mu

 4. ece diyor ki:

  benim 20 gün devamszlığım var benm bu devamszlıgım üzernden 50 gümn geçti ama hala eokulumda 20 gün gözüküyo ben napabilriim okula gidip devap etmek istyrm kendmi ameliyatlı veya psikolojik sorunum olduguna dair raporlu gösterirsem kabul olnurmu ? bunu öğrenmek istyrm lutfen yardmcı ollun

 5. MELODİ FAİK diyor ki:

  Yararlı ve bir o kadar tuhaf bilgiler yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim :)

 6. hasan diyor ki:

  Merhaba,benim karnede devamsızlık 21 gün yazıyor. Arkadaşlara sordum hocalar yazın toplantı yapıyorlarmış geçip kalsınmı diye sizce boyle birşey varmı ?

 7. emin diyor ki:

  birsey soracagım 27gün rapor 17 gün normal va sınıfta kalırmıyım ?

 8. gülşah diyor ki:

  lise son sınıf ögrencisiyim tek hekimden kaç günlük rapor alınabılıyor?

 9. yeşim diyor ki:

  oğlum lise son sınıfta 10+10 toplam 20 gün rapor kullandı 3 gün devamsızlığı var ne yapılabilir lütfen acil

 10. melih diyor ki:

  slm benim Devamsızlıkğim 25 raporlu 18günde normal sınıfta kalır mıyım

  • Merve diyor ki:

   Özürsüz devamsızlık 19,5 günü aşmaman gerek. Toplam olarakta 44,5 günde kalması gerekiyor özürlü özürsüz toplam devamsızlıklarının.

 11. osman diyor ki:

  Şey bişi sorcam ben meslek lisesindeyim 2.sınıf ve 20 gün devamsızlığım var ne yapmalıyım acil lütfen :(((((

  • admin diyor ki:

   Geçmişe dönük rapor almaya çalış. Bu sana maddi açıdan biraz phallıya patlayabilir. Derslerin iyi değilse bu raporuda kabul edeceklerini pek sanmıyorum.

   • osman diyor ki:

    Ya admin maddi sorun var şuan ewde dersler sorun deyil ama başja bir çözüm yok mu ??

14 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc