Sponsorlu Bağlantılar

Birden çocukluk yıllarım aklıma geldi ve eminim ki çocuk yaştaki takipçilerimizin de en çok merak ettiği konulardan birisi “kapanla kuş nasıl yakalanır” konusudur. Bu yazı dizimizde kuşlara zarar vermeden “kuş nasıl yakalanır” hususunda sizlere bilgi vermek istiyoruz. Unutmayınız ki kuşlar özgür hayvanlardır biz çocukken yakalayıp sever salardık. Sizde yakaladığınız kuşları özgürlüklerini kısıtlamamak adına sevip salın, karınlarını doyurun, bir kafese mahkum edip özgürlüklerinden mahrum bırakmayın.

Kapan kurmak için gereken malzemelerden bahsedecek olursak; Bir adet kum eleği ya da kutu kasa v.b üstü kapalı bir şey. Uzunca ve sağlam bir ip ve bir adet tahta çubuk. Tahta çubuğa ipi bağlayınız ve bu çubuğu kutuya destekleyiniz daha sonra ipi uzatıp kuşların sizi göremeyeceği bir yere gidiniz. Aman ha bir şey unuttuk kutunun altına buğday koyunuz. kuşlar buğdayı görsün ki yemeye gelsin. Kuşlar buğdayı yerken ipi çekiniz ki kutunun kapanmasını sağlayınız. Bu sayede güvercinler kuşlar kutunun altında kalacaktır. Şimdi kuşu gidip alın, karnını doyurun ve salın. Umarım becerebilirsiniz. Kuş sevgisi dünyadaki en önemli ve en yaygın olan tutkulardan birisidir. Yakaladığınız kuşları özgürlüklerine kavuşturmak emin olun sizlere daha büyük hav verecektir.


Kuş Kapanı Nasıl YapılırKapanla kuş nasıl yakalanır konusunda daha birçok yöntem vardır ancak kuşlara zarar vermeyen tek yöntemin bu yöntem olduğunu bilmenizi isteriz. Diğer yöntemler kuşların hayatlarını kaybetmelerine neden olduğundan diğer yöntemleri denememenizde fayda var. Yaban hayatındaki dengeyi bozmamak adına yakaladığınız kuşları tutsak etmek yerine bir süre sonra salmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede doğal yaşama zarar vermemiş olursunuz.

sponsorlu bağlantılar

19 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler