Sponsorlu Bağlantılar

Birden çocukluk yıllarım aklıma geldi ve eminim ki çocuk yaştaki takipçilerimizin de en çok merak ettiği konulardan birisi “kapanla kuş nasıl yakalanır” konusudur. Bu yazı dizimizde kuşlara zarar vermeden “kuş nasıl yakalanır” hususunda sizlere bilgi vermek istiyoruz. Unutmayınız ki kuşlar özgür hayvanlardır biz çocukken yakalayıp sever salardık. Sizde yakaladığınız kuşları özgürlüklerini kısıtlamamak adına sevip salın, karınlarını doyurun, bir kafese mahkum edip özgürlüklerinden mahrum bırakmayın.

sponsorlu bağlantılar

Kapan kurmak için gereken malzemelerden bahsedecek olursak; Bir adet kum eleği ya da kutu kasa v.b üstü kapalı bir şey. Uzunca ve sağlam bir ip ve bir adet tahta çubuk. Tahta çubuğa ipi bağlayınız ve bu çubuğu kutuya destekleyiniz daha sonra ipi uzatıp kuşların sizi göremeyeceği bir yere gidiniz. Aman ha bir şey unuttuk kutunun altına buğday koyunuz. kuşlar buğdayı görsün ki yemeye gelsin. Kuşlar buğdayı yerken ipi çekiniz ki kutunun kapanmasını sağlayınız. Bu sayede güvercinler kuşlar kutunun altında kalacaktır. Şimdi kuşu gidip alın, karnını doyurun ve salın. Umarım becerebilirsiniz. Kuş sevgisi dünyadaki en önemli ve en yaygın olan tutkulardan birisidir. Yakaladığınız kuşları özgürlüklerine kavuşturmak emin olun sizlere daha büyük hav verecektir.


Kuş Kapanı Nasıl YapılırKapanla kuş nasıl yakalanır konusunda daha birçok yöntem vardır ancak kuşlara zarar vermeyen tek yöntemin bu yöntem olduğunu bilmenizi isteriz. Diğer yöntemler kuşların hayatlarını kaybetmelerine neden olduğundan diğer yöntemleri denememenizde fayda var.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Kısa Bilgiler

5 Yorum Yapılmış.

 1. banu diyor ki:

  beğendim sağol ve becerdim=)

 2. tuğberk yıldırım diyor ki:

  ben kumruları çok severim onları yakalayıp beslemek istiyorum.peki nasıl yakalayabilrim?

  • o.k. diyor ki:

   Aynı teknikle 50 kuş yakaladım şimdiye kadar iyi bi teknik kasanın etrafında yiyecek bulunmamalı kasanın altında gölge oluşmamalı birde iyi saklancan

  • samet diyor ki:

   bende cok severım kusları ama benım daha once kumru fln karga yakalıyıcam demıstım annemlere onlarda kumru ve karga beddua eder ama serce guvercın bısey yapmaz ama kumruyu elıne alsan bıle beddua edıyolarmıs

10 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc