Sponsorlu Bağlantılar

Kulak arkasında çıkan bezeler enfeksiyon hastalıkları sonucunda lenf bezlerinin büyümesi neticesinde meydana gelmektedir. Kulak arkasında oluşan bezler ve kistler kimi zaman boyun ve çene altına ilerleyebilmektedir. Çıkan şişliklerin aşırı derecede büyümesi sonucunda kulak zarı baskı görür bunun neticesinde kulak zarında tahribat meydana gelebilir ve kişi duyma kaybı yaşayabilir.

sponsorlu bağlantılar

Kulak Arkası Kistleri Neden Çıkar

Kulak arkasında şişlik özellikle psikolojik nedenlere bağlı olarak çıkmaktadır. Kulak kisti sorunu ile mücadele eden kişiler analiz edildiğinde %90’lık kısmının psikolojik nedenlerden dolayı bu hastalık ile mücadele ettikleri belirlenmiştir.

Kulak arası bezelerinin bir diğer nedeni ise kişinin yağlı cilde sahip olmasıdır. Cildi aşırı derecede yağlı olan kişilerin kulak arkası bezeleri ile mücadele ettikleri bilinmektedir. Yağlı ciltli kişilerde bu bezeler ameliyat ile dahi alınsa ciltteki yağlanmanın önüne geçilmediği sürece bu kistler tekrardan çıkabilir.

Kulak Arkası Kisti Belirtileri

• Kulak kanalında ya da kulağın önünde veya arkasında kitle oluşur.

• Kulak kirinin birikmesi meydana gelir.

• Kulakta rahatsızlık hissi, uğultu hissedilir.

• Zaman zaman İşitme kaybına rastlanır.
kulak arkası bezeKulak arkasında oluşan kistlerin tedavisinden bahsedecek olursak; öncelikle uzman bir kulak burun boğaz (kbb) doktoruna görününüz. Oluşan beze ve kistler alerjik bir vaka ise ilaç tedavisi ile mevcut şişlik kurutulabilir. Oluşan kistler aşırı derecede büyümüşse ve kuruyup kaba yağ tabakası oluştuysa cerrahi müdahale yapılıp kist alınır. Birçok kişi ameliyat olmaktan korktuğundan dolayı kistleri aldırmayıp onlarla yaşamayı tercih etse de bu bezeler alınmaması durumunda farklı hastalıkların meydana gelmesine neden olabilmektedir. Hepinize sağlık dolu bir yaşam dileriz.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Sağlık

2 Yorum Yapılmış.

  1. erdal kahraman diyor ki:

    Kulak arkamdan çok büyük bir kist çıkmıştı. Onu patlattım şuan kulağımda şiddetli bir yanma var ne yapmam lazım lütfen bir bilgi verin.

  2. zeynep mersinlioglu diyor ki:

    4yasindaki kizimin sag kulaginin arkasinda sislik oldu turkiyedeki doktorlar kist teshisi koyup kesinlikle alnmasi gerktigini soyledeiler.almanyadakilerse agri yada buyume ve kizariklik yapmadigi surece cerrahi mudahaleye gerek yok dediler.ne yapmam gerktigini bilmiyorum. sizce en dogrusu nedir

11 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc