Sponsorlu Bağlantılar

Kulak ağrısı insanı çileden çıkaran ağrılar sınıfında yer almaktadır. Kulak ağrısı çeken kişilerin büyük bölümü ayrıca uyku sorunu da yaşamaktadır. Bu nedenden dolayı kulak ağrısına ne iyi gelir konusu aşırı derecede merak edilmektedir. Sizlere bu ağrılardan kurtulmanız için kulak ağrısını ne geçirir ve kulak sızlamasını ne keser konusunda bilgi vereceğiz.

Kulak sızısı deyip geçmemek gerekli çünkü kulak ağrısı birtakım fena hastalıların işareti olabilir. Kulak ağrısından uyuyamıyor musunuz? Cehennemi bu hayatta mı yaşıyorsunuz? Sizi fazlaca iyi anlıyorum çünkü bende uzun zamandan beri kulak ağrısı ile mücadele etmek zorunda kalan bir kişiyim. Sizler için kulak sızısına nelerin iyi geldiğini araştırdım ve ümit ederim ki tamamımız yararını görürüz. Gelin kulak sızısının sebeplerine ve kulak sızısını neyin geçireceğine bir göz gezdirelim. Verdiğimiz bilgilere dikkat edecek olursanız yaşadığınız kulak ağrılarından bir süre sonra kurtulabilirsiniz.

Kulak ağrısını ne geçirir keser iyi gelir

• Saç kurutma makinesini kullanmayı kesinlikle ihmal etmeyin. 10 santimetre uzaklıktan serin hava ve düşük fan süratinde kurutma makinesi sızıyı az hale getirecektir. Özellikle kulağa su kaçmasından dolayı meydana gelen kulak ağrılarının ortadan kaldırılmasında bu yöntemin başarılı olduğu biliniyor.

• Kulak kepçenizi hafifçe hareketlerle oynatın. Şayet sızı duyuyorsanız bu muhtemelen dış kulak yolu iltihabıdır. Şayet sızı bulunmuyorsa orta kulak apsesi de olabilir. Bu tip durumlarda kulağınızı evde alternatif tıp yöntemlerini kullanarak tedavi etmeniz mümkün değildir. Bu nedenden dolay iltihabı kurutabilmek adına alanında uzman bir doktora görünmenizde fayda var.

• Sakız çiğnemeyi alışkanlık haline getirin ancak sakız çiğnemekten dolayı tepki görmemek adına sakız çiğneme üslubunu da öğrenin. Östaki kanalının açılması için fazlaca yararlıdır. Bir hayli birey uçakta bunu deneyerek yararını görmüştür. Östaki borusu tıkanıklığı kaynaklı olan ağrılardan sakız çiğneyerek kurtulabilirsiniz.

• Esnemekten kaçınmayın. Esneme sonucunda östaki borusuna bir basınç uygulanır. Meydana gelen bu basınç takılı konumdaki kanalların açılmasına yardımcı olur.

• Bir iki damla soğan suyu da fazlaca şifa olur. Ama içerisine damlatmayıp kulak kepçesine sürünüz. Çünkü soğan suyunu kulak içerisine damlatacak olursanız ciddi kulak sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz.

• Ek olarak ılık az iyotlu su damlası da yararlı olur ancak tuz ya da su içerisinde mikrop olabileceğini de göz ardı etmeyin. Bu nedenden dolayı kulağınız için evde yapabileceklerinizi uygulamak yerine alanında uzman bir doktora görünün.

Kulak ağrısına ne iyi gelir konusunda daha birçok alternatif tıp yöntemi bulunmaktadır ancak kulak en önemli organlarımızdan birisi olduğundan dolayı bu yöntemlerin kulağa zarar verebileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak doktora gitmenizi tavsiye ediyoruz.

sponsorlu bağlantılar

12 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler