Sponsorlu Bağlantılar

Kredi kartının avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Doğru kullanıldığı zaman kişiyi derin sıkıntılardan kurtaran bu kart, bilinçler ellerde yer aldığı zaman ciddi sıkıntıları beraberinde getirir. Çok sayıda kişi kredi kartı mağduru olduğundan dolayı herkes bu kartlarının zararlarını düşünse de bizler silere kredi kartının faydaları nelerdir konusunda bilgiler vermeye çalışacağız.

Yıllardan beri kredi kartının kötülüklerinden bahsedilir. Kredi kartı borcunu ödeyememe durumunda binen faizlere binaen yıkılan yuvalar, hapse giren kocalar, mahpus kapısında baba özlemiyle yanan çocuklar. Peki, bunca arkasından beddua almış kredi kartlarının hiç bir faydası yok mudur? Tabi ki de vardır. Bu yazı dizimizde sizlere bilinçli kullanıcıların kredi kartlarından nasıl faydalandıklarını yani kredi kartının faydalarını anlatacağız.

Kredi kartının faydalarının en baş sırasında şüphesiz ki taksit imkânı gelmektedir. Kredi kartı ile yapılan taksitlere vade farkının binmemesinden ötürü kredi kartı kullanıcıları her geçen gün artmaktadır. Kredi kartının bir başka faydası ise üzerinizde nakit para bulunmaması durumunda imdadınıza yetişmesidir. Yeri gelir kardeşiniz bile size borç vermez ama kredi kartı her zaman size borç verebilecek kapasitededir. Fakat bir şartla. Tabi ki de bu şart zamanında ödeme koşuludur. Bilinçli bir kredi kartı kullanıcısı olacaksanız kredi kartınızı akıllı bir şekilde kullanmalısınız. Ödeyemeyeceğiniz miktarda alış veriş yapmayınız. Ayrıca kredi kartı limitinizi çok arttırmayınız. Kredi kartının bir başka faydası ise kazanılan çip puanlardır. Bu çip puanlar sayesinde alışverişler yapabilirsiniz.

Şimdilik kredi kartının faydaları hakkında bahsedeceklerimiz bunlardan ibaret. Sizlerinde eklemek istedikleri olursa yorum yap kısmından konumuza destek olabilirsiniz. Unutmayalım ki nakit kullanmak her zaman daha iyidir. Eskilerinde söylediği gibi ayağı yorgana göre uzatmakta fayda var.

sponsorlu bağlantılar

17 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler