Sponsorlu Bağlantılar

KPSS atamalarında yaş sınırı var mı? Eğer yaş sınırı varsa memur atamalarında yaş sınırı kaç hakkında bilgi verir misiniz? 32 yaşındayım ve 2015 KPSS sınavından 89 puan aldım. Çevremdekiler o puanın bir işe yaramayacak çünkü 30 yaşından büyüksek memur olamıyorsun diyorlar. KPSS atamalarında yaş sınırı hakkında bir bilgim olmadığı için moralim alt üst olmuş durumda. Bana memur atamalarında yaş sınırı kaç hususunda bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Cevap: Sayın takipçimiz öncelikle böyle bir güzel puanı aldığınız için sizi tebrik ederiz. Düne kadar memur olmakta yaş sınırı 35 ti ancak. Geçtiğimiz yıl yapılan düzenleme sayesinde KPSS atamalarında aranan 35 yaş sınırı kaldırıldı. Artık puanınız yüksek olduğu sürece açık kadrolara atanabilmeniz mümkün. Bu yüzden içinizi ferah tutun. Çevrenizdekiler çıkarılan yeni yasadan haberdar değildir. KPSS sınavından almış olduğunuz 89 puan ile birçok kuruma memur olarak rahatlıkla atanabilirsiniz. Şimdiden yeni işinizin sizin için hayırlı olmasını temenni ederiz.

Memur atamalarında yaş sınırı konulu makalemiz içerisinde aklınıza takılmış olan soruları yorum yap kısmından bizlere sormanız durumunda gerekli araştırma yapılıp tarafınıza bilgi verilecektir.

sponsorlu bağlantılar

17 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler