Sponsorlu Bağlantılar

Komando nasıl olunur ve komando olma şartları nelerdir konulu makalemize hoş geldiniz. Askerliğini komando olarak yapmak isteyen takipçilerimizi bilgilendirmek adına komando nasıl olunur hususunda bilgi vermek istiyoruz. Terör olaylarının son zamanlarda büyük oranda artış göstermesi askere gidecek olan vatansever Türk evlatlarının yüreklerini komando olma aşkıyla doldurmuş durumda. Peki, komando olma şartları nelerdir, komando olacak kişilerde ne gibi özellikler aranır? Komando olmanın en önemli şartları genel sağlık durumuyla alakalıdır. Askerlik muayeneniz sonucunda sağlık durumunuza AA-A Hasarlı yazarlarsa komando olmazsanız. Hasarlı demek sizin askerliğe elverişsiz olduğunuz anlamına gelmez. Hasarlı raporunun verilmesinin temel sebebi kişinin komando olmaya elverişsiz olmasını ifade eder. Hasarlı askerlerin büyük kısmının ya göz ya da kilo problemi vardır.

Komando olmak için uzun boylu olmanız gerekmez. Halk arasında yanlış bilinen bir şeyde sadece uzun boyluların komando olabileceğidir. Emin olun uzun boylu komandodan çok kısa boylu komando bulunmaktadır. Boydan ziyade önemli olan husus boy kilo oranınızın tutmasıdır. Komanda nasıl olunur sorunuza sağlıklı olan herkes komando olabilir diyebiliriz. Diyelim ki 1.70 boyundasınız kilonuz maksimum 80 minimum 60 olmalıdır. Yani boyunuzun küsuratına artı eksi 10 ekleyerek ideal boy ve kiloda olup olmadığınızı tespit edebilirsiniz.

Komando nasıl olunur, komando olacak kişinin askerlik öncesinde hayati bir durum arz eden tipte ameliyat geçirmemiş olması gerekir. Askeriye bu tip kişilerin askerlik gününde sağlam olması durumunda bile risk almamak adına bu kişileri komando olarak askere almaz.

Komando olma şartları kısmının en önemli maddelerinden biriside asker adayı olan kişinin psikolojik sorunlarının olmamasıdır. Çünkü psikolojik sorunları olan askerlere silah verilmeyip geri hizmet görevi verilmektedir. Ayrıca askerde psikolojik nedenlerden dolayı silahı alınan askerlere PDRM denilmektedir. Merak etmeyin psikolojik sorunlarınızın yüzünden vatan haini ilan edilmezsiniz. Askeriyenin geri hizmette yer alacak vatansever Mehmetçiklere de ihtiyacı vardır.

Komando nasıl olunurKısacası gözünüzde ve boy kilo oranınızda herhangi bir problem yoksa askerlik formu komando olmak istiyorum yazarsanız %90 ihtimalle komando olursunuz. Şimdiden askere gidecek olan tüm Türk gençlerine hayırlı teskereler dileriz.

Profesyonel ordu sistemine geçilmek istendiğinden komando alımı kıssıtlanmıştır. Sadece gerçekten fiziki gücü yerinde olan kişiler komando olarak seçilmektedir.

sponsorlu bağlantılar

19 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler