Sponsorlu Bağlantılar

Klasik batı müziği eserler birçok kişiyi derinlemesine etkileyen bir yapıda olduğundan dolayı sizlere klasik batı müziği sanatçıları ve klasik batı müziği bestecileri kimlerdir hususunda bilgi vereceğiz. Ayrıca makalemizin devamından bestecilerin yani sanatçıların en ünlü eserleri hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Batı müziği denilince akla asil soylu kemsin ilgilendiği ve yerel müziklerden çok farklı olan müzik türleri gelmektedir. Batı müziği bestecilerini ve önemli eselerini sizler için araştırdık. Web sayfamız aracılığıyla batı müziği hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Sayfamızda yer alan bestekarların eserlerini dinlemeniz durumunda eminiz sizlerde klasik batı müziğinin tutkunlarından birisi olacaksınız.

Önemli Batı Müziği Bestecileri (Sanatçıları) ve Eserleri

Guillaume de Machaut: Je vivroie liement Liement me deport
Josquin Desprez: Ave Maria
Orlande de Lassus: Susanne un jour
Giovanni Pierluigi da Palestrina: Vergine bella
Claudio Monteverdi: Duo Seraphim
Heinrich Schütz: Die mit Tränen säen
Antonio Vivaldi: Palladio
Johann Sebastian Bach: La pasión según San Mateo
George Frideric Handel: The Arrival of the Queen of Sheba
klasik batı müziği

Diğer popüler klasik müzik bestecileri sırasıyla şu şekildedir; Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwing van Beethoven, Franz Schubert, Richard Wagner, Johannes Brahms, Anton Bruckner, Piotr Tchaikovsky, Gustav Mahler, Richard Strauss, Claude, Debussy, Arnold Schönberq, Alban Berg, Anton von Webern, Bela Bartok, Igor Stravinsky, John Cage Luigi Nono,Witold Lutoslawski

Sizlerde beğendiğiniz klasik müzik bestecilerini yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

12 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler