Sponsorlu Bağlantılar

Kimlik kartı kaybolunca yapılması gerekenler nelerdir hakkındaki bilgiye makalemizden ulaşabilirsiniz. Kimlik kartınızın kaybolması durumunda öncelikle yapmanız gereken şey gazeteye kimliğinizi kaybettiğinize dair ilan vermenizdir. Gazeteye kimlik kaybı ilanının verilmesinin sebebi yasal sorumluluğun üstünüzden atılmasıdır.

Kimliğinizin kaybolması durumunda sadece gazeteye ilan vermeniz yeterli olmayacaktır. Kimliğinizi kaybettiğinizi vergi dairesine de bildirmeniz gerekmektedir. Vergi dairesini kayıp bildirimini yapmanızın sebebi, kimliğinizin kötü kişilerin eline geçmesi durumunda bu kişilerin sizin adınıza işlem yapmasını önlemektir. Ülkemizde son yıllarda yaşanan kimlik kayıplarında birçok kişinin mağdur olduğu resmi rakamlarla tespit edilmiştir.

Eğer sizlerde kimlik kartınızı kaybettiyseniz öncelikle en yakın emniyet bürosuna giderek kimliğinizi kaybettiğinize dair bir dilekçe verin. Ayrıca emniyetten bu dilekçenin bir örneğini alarak aynı dilekçeyi vergi dairesi yetkililerine de verin. Daha sonra yerel bir gazetede kimliğinizi kaybettiğinize dair bir ilan yayınlatın. Kimliğinizi kaybetmeniz durumunda yapacağınız işlemler bundan ibarettir.

Kimlik kaybolunca yapılması gerekenler nelerdir konusunda sizlerde bildiklerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

14 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler