Sponsorlu Bağlantılar

Kayseri’nin nesi meşhur, Kayseri gezilecek yerler konulu makalemize hoş geldiniz. Kayseri hem sanayi hem kültürel bakımdan iç Anadolu bölgemizin en gelişmiş şehirlerinden bir tanesidir. Masallara konu olan Kayseri şehrini sizlere daha iyi anlatabilmek için kayseri tanıtım makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Yazımızın devamından Kayseri’nin en meşhur şeyleri ve gezilecek yerleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kayseri’nin Nesi Meşhur
Erciyes Dağı Kayak Merkezi
Ülkemizde kış turizminin en canlı yerlerinden birisi de Erciyes dağıdır. Erciyes sağında bulunan kayak merkezleri sayesinde ülkemize her yıl çok sayıda turist gelmektedir. Sizlerde kış turizmine ilgi duyan bir bireyseniz Erciyes dağındaki kayak merkezlerine mutlaka uğramalısınız.

Erciyes Dağı Kayak Merkezi

Erciyes Dağı Kayak Merkezi

Kayseri Pastırması
Başka hiçbir yörede elde edilemeyen Kayseri pastırmasının tadı sadece kayseri yöresine has olan bir lezzettir. Yabani otlarla doğal ortamda yetişen hayvanların etlerinden imal edilen kayseri pastırmasının kendisine has baharatlı bir tadı bulunmaktadır.

Kayseri Pastırması

Kayseri Pastırması

Sultan Sazlığı Kuş Cenneti
Sultan sazlı kuş cenneti birçok cins kuşa ev sahipliği yapmaktadır. Göç eden kuşların uğrak yerlerinden birisi olan Sultan Sazlı Kuş Cenneti Kayseri ilimizde görülmeye değer yerler arasında yer almaktadır.

Sultan Sazli Kuş Cenneti

Sultan Sazli Kuş Cenneti

Gevher Nesibe Tıp Merkezi
Gevher Nesibe Medresesi, Gevher Nesibe Şifahiyesi Kayseri Daruşşifası, Şifa-hatun Medresesi, Kayseri Maristanı, Darüş-şifa Medresesi, Çifte Medrese, Çifteler, Gıyasiye, Kayseri Tıbbiyesi gibi türlü adlarla anılmaktadır.

Gevher Nesibe Hastanesi

Gevher Nesibe Hastanesi

sponsorlu bağlantılar

12 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler