Sponsorlu Bağlantılar

Kayıp ruhsat çıkarmak için gerekli evraklar nelerdir sorusuna ek olarak kayıp ruhsat çıkarma ücreti hakkında da bilgi istendiğinden dolayı sizlere detaylı bir şekilde kayıp ruhsat nasıl çıkarılır konusunda bilgi vermek istiyoruz. Kaybolan ruhsat nasıl çıkarılır sorusunu soran çok sayıda kişi olduğundan dolayı sizlere takipçilerimiz tarafından sorulmuş bir sorudan yola çıkarak bilgi vermeye çalışacağız.

Takipçi Sorusu: Kayıp ruhsat nasıl çıkartılır ve gerekli evraklar nelerdir? Kayıp ruhsatı çıkarmak ortalama kaç paraya mal olur? Motosikletimi trafiğe kaptırdım. Ruhsatım olmadığı için motoruma el koydular. Evde aramadık yer bırakmadım fakat ruhsatım kayıp bir türlü bulamadım. Motorumu geri almak istiyorum ve bunun için ruhsat çıkarmak gerekiyor. Gerekli açıklamalarınızı beklemekteyim.

Cevap: Sayın takipçimiz öncelikle geçmiş olsun. Kayıp ruhsatınızı çıkartmak ortalama 150 TL ye mal olacaktır. Öncelikle hukuki açıdan sorumluluğu üzerinizden atmanı için karakola ruhsatınızı kaybettiğinizi belirtiniz ve mümkünse gazeteye ruhsatınızı kaybettiğiniz için ilan veriniz.
ruhsat nasıl çıkarılırKayıp Ruhsat İçin Gerekli Evraklar

1. Vekâletname (ruhsat zayii işlemi yapmaya yetkili olması gerekli)
2. Karakol tutanağı
3. Zorunlu trafik sigortası
4. Karayolları muayene istasyonundan motor – şasi tespiti (muayene)

İlgili mercilere başvuru yaparak tekrardan motorunuzu geri alabilirsiniz.

Kayıp ruhsat nasıl çıkarılır konusunda sizlerde bildiklerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

17 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler