Sponsorlu Bağlantılar

Çoğu zaman isteksiz olsak da haklarımızı korumak adına kavga etmek zorunda kalabiliriz. Kavga etmenin cezası ağır olduğundan dolayı birçok kişi darp etmenin cezası nedir diye merak etmektedir. Öncelikle bu konu hakkında bilgi vermeden evvel kavganın kötü bir şey olduğunu belirtmek isteriz.

Atalarımız boş yere öfkeyle kalkan zararla oturur dememişler. Çoğu zaman sinirlerimize hakim olamayıp kavga ortamına girebiliriz. Peki, kavga sırasında yapmış olduğunuz eylemler sonucunda ne kadar cezaya çarptırılacağınız konusunda bilginiz var mı? Karşınızdaki kişinin sizden davacı olması durumunda yapılan eylemlere karşı yeni kanun ile ağır cezalara maruz kalabilirsiniz.

Kavga sırasında birinin gözünü çıkaran, kulağını sağır eden, dilini koparan, yüzünde sürekli iz kalacak şekilde yaralayan kişiye en az 8 yıl hapis cezası verilecek. Yine kavga sırasında birisinin kolunu, burnunu kıran kişiye de 6 yıla kadar ceza verilecek. Bu dediklerimizi Dikkate Alarak kavga etmeden önce bir kez daha düşünmenizde fayda var bizden demesi. Askerde kavga etmeniz durumunda ise 15 gün diskoya gönderilirsiniz. Disko uygulaması her ne kadar kaldırıldı denilse de birçok cezai işlemin gündemde olduğu bilinmektedir.
kavgaKavgacı olan kişiler toplumsal baz zararlı olan kişiler olarak ele alınmaktadır ve kesinlikle psikolojik tedaviye tabi tutulmalıdır. Kavgacı yani agresif yapısı olan kişilerin suça meyilli oldukları bilinmektedir. Bu durum uzmanlar tarafından da tespit edildiğinden dolayı yakın zaman içerisinde kavga eden kişilere uygulanacak olan cezaların arttırılması bekleniyor.

sponsorlu bağlantılar

17 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler