Sponsorlu Bağlantılar

Dengesiz beslenmeden mi yoksa genetik mi olduğu bilinmez ama günümüz insanlarının çoğunda kansızlık meydana gelmektedir. Kansızlığın en büyük belirtisi soluk sarımsı bir yüz, Gün boyu sıkça uyuklama, Aşırı halsizliktir. Bu yazı dizimizde sizlere kansızlığa iyi gelen besin maddelerinden bahsetmek istiyoruz. Eğer aşırı derece kansızlık yaşıyorsanız bu dediğimiz besinleri tüketip ve doktor desteği aldıktan sonra kısa süre içerisinde hiçbir probleminiz kalmayacaktır.

Kansızlığa iyi gelen besinler

– Kansızlık ile en iyi mücadele eden besin kaynağı pekmezdir. Belirli zaman periyotlarında pekmez tüketerek kansızlıktan kurtulmanız mümkün. Pekmezin kansızlık dışında da birçok faydası bulunduğundan pekmez yemeyi alışkanlık haline getirmenizde fayda var.

– Kansızlığa iyi gelen bir diğer besin ise biberdir. Çoğu kişi biber tüketiminden uzak durmaktadır. Biberin aşırısı zarardır lakin kansızlık probleminiz var ise biber tüketmeye özen gösteriniz.

– Domates tam bir kan deposudur. Kan yapımında görevli hücrelerin çoğalmasında etkin rol oynayan domates çok az kişi tarafından sevilmese de genelde çok tüketilen besinler arasında yer almaktadır. Kansızlık probleminiz var ise mutlaka domates tüketiniz.

Hepinize sağlık dolu bir yaşam dileriz.

sponsorlu bağlantılar

12 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler