Sponsorlu Bağlantılar

Kamburluk nedir? Kamburluk genel olarak sırt bölgesinde meydana gelen, kasların zayıflaması sonucunda vücudun dik duramayıp öne doğru eğiliminin artması sonucu meydana gelen hastalık olarak tanımlanmaktadır. Uzmanların “kifoz” adını verdiği bu hastalık özellikle yanlış oturmaktan kaynaklanan bir rahatsızlık türüdür.

Kamburluk bazen doğuştan kaynaklanan omurilik bozukluklarından kaynaklanabilmektedir. Eğer kamburluk doğuştan gelen bir rahatsızlık ise bunu tedavi etmek pek mümkün değildir. Ancak meydana gelen kamburluk sonradan kendisini gösterdiyse problemin köküne inilip bu rahatsızlığın tedavi edilmesi çoğu zaman mümkündür. Dış görünümde bozukluk yaratan kamburluk özellikle genç bireylerin psikolojik durumlarının bozulmasına neden olan en önemli faktörlerden birisidir.

Sonradan ortaya çıkan kamburlukların büyük nedeni oturma bozukluklarından kaynaklanır. Özellikle masa başı işlerde çalışan kişilerde çok sıklıkla kamburluklar görülmektedir. Oturduğunuz masanın ve sandalyenin sağlınız açısından uygun olup olmadığını uzmanlardan destek alarak kontrol etmenizde fayda görmekteyiz.Kamburluk nası geçer

“Kamburluk” bel kaslarının zaman içerisinde güçleşmesi sonucu meydana geldiğinden bel kaslarınızı çalıştırarak oluşan kamburluktan kurtulabilirsiniz. Özellikle ters mekik çekmek kamburluğun ortadan kalkmasına en etki eden yöntemlerden birisi olarak görülmektedir.

Uzmanlar son zamanlarda plates üzerinde çalışmanın kamburluğu giderici etki yaptığını kanıtlamıştır. Plates uzmanlarından ders alarak ve belirli periyotlarda plates yaparak daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

20 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler