Sponsorlu Bağlantılar

Kahramanmaraş isminin efsanesi nesilden nesle ulaşmış olmasına rağmen bu ilde yaşayan kişilerin büyük bölümü Kahramanmaraş adının hikayesi hakkında bilgiye sahip değildir. Şehir ismi nereden geliyor konusunda neredeyse her şehir hakkında bilgi verdiğimizden bu makalemizde Maraş hakkında da bilgi vermeye karar verdik. Görülesi şehirlerden birisi olan Kahramanmaraş’ı gelin daha yakından tanıyalım. Efsaneler şehirleri şehir yapan ve şehirde ayrı bir havanın oluşmasını sağlayan değerlerden birisidir. Değerlerimizi kaybetmemek adına bu efsanelerin anlatılmaya devam etmesi şarttır.

Kahramanmaraş ilimiz ülkemizin Akdeniz bölgesinde yer alan ve dondurmasıyla meşhur olan şehridir. Şehrin asıl adı Markasi olarak bilinmektedir. Zaman içerisinde dilde meydana gelen değişimler ile Markasi adı Maraş haline gelmiştir. Devletimizin bağımsız bir devlet olmasını sağlayan Kurtuluş Savaşında güney cephesinde Fransızlara karşı Maraş halkının büyük bir cesaret göstermiş olmasından dolayı 11 Şubat 1922 tarihinde şehre Kahraman unvanı verilerek Maraş ismi Kahramanmaraş olmuştur.
KahramanmaraşAkdeniz Bölgesinin doğu kısmında yer alan Kahramanmaraş iline hem kara hem demiryolu taşımacılığı ile rahat bir şekilde ulaşılmaktadır. Ulaşımın kolay olmasından dolayı da yatırımcılar Kahramanmaraş ilini yatırıma uygun yerler arasında görmektedir. Yapılan yatırımlar sayesinde şehir her geçen gün gelişmeye devam etmektedir. Ayrıca şehrin yatırıma açık olmasının temel sebebi şehirde havayolu ulaşımının da olmasıdır. İl hakkında daha fazla bilgi almak için Kahramanmaraş tanıtım videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.
kahramanmaraş haritası

sponsorlu bağlantılar

13 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler