Sponsorlu Bağlantılar

Kablosuz modem DNS ayarları, teknolojinin gelişmesiyle birlikte masaüstü bilgisayarlardan çok diz üstü bilgisayarların kullanılmaya başlanmasıyla birlikte yapılan ayarlardan birisi halline geldi. Kablolu ve kablosuz modemlerde DNS ayarları aynı olmasına rağmen kablosuz ağda DNS değiştirme konusu merak ediliyor. Sizler de kablosuz ağ kullanan bir kişiyseniz eğer DNS değiştirme işlemini nasıl yapacağınızı makalemizden öğrenebilirsiniz.

Kablosuz ağda DNS değiştirmek için masa üstünüzden ağ bağlantılarını tıklayıp Mouse sağ tuşuna basıp özellikler diyiniz. Daha sonra TCP 4 kısmına girerek statik yani sabit görünen ip adreslerini 4.2.2.1 ve 4.2.2.2 Yapıp onaylayınız tüm işlemler bundan ibarettir. Eğer verdiğimiz DNS olmazsa bide şu DNS’leri deneyiniz.

DNS sunucusu: 208.67.222.222
DNS sunucusu: 208.67.220.220

DNS değiştirme işlemi özellikle çeşitli bilgilere ulaşmak isteyen ancak yasaklı sitelere giremeyen kişiler tarafından merak ediliyor. Özellikle internet alanında getirilmiş olan düşünce özgürlüğüne ambargo durumu, bizleri DNS değiştirmeye yöneltmiş durumda. Verdiğimiz bilgileri uygulamakta zorlanıyorsanız eğer çeşitli eklentiler kurarak ta basit bir şekilde DNS ve ip değiştirebilirsiniz.
dns ayarlarıMozilla Firefox kullanıcısıysanız anonymoX adlı eklenti imdadınıza yetişmektedir. Bu eklentiyi internet tarayıcınıza kurarak sadece bir buton aracılığı ile istediğiniz zaman DNS adresinizi değişebilirsiniz. Bu eklenti aylık 500 MB trafik yapmanıza imkan tanımaktadır. Eklentinin Premium olanını temin edecek olursanız sınırsız bir şekilde eklentinin tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

20 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler