Sponsorlu Bağlantılar

JAMYO sınav soruları üzerine çalışmalar yaparken birçok kişinin JAMYO başvuru hakkında bilgi almak istediğini gözlemledim. Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu başvuruları sizlerinde bildiği gibi Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Aynı şekil JAMYO sınav sonuçları da TSK aracılığıyla yayınlanmaktadır.

Yüreğinin her karışı vatan sevgisi ile dolu olan kişilerin büyük bölümü JAMYO sınavlarına girerek jandarma olmayı tercih etmektedir. Uzman çavuşların askeriye bünyesinde sıkıntı çekiyor olmasından ötürü en çok astsubay alımlarına başvurular yapılıyor. Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu sınavlarına katılan kişilerin tamamına Türk milletini adına teşekkür ederim. Mesele yapılan sınavı kazanmak değil, yürekte olan vatan sevgisini herkese göstermektir.

Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okuluna başvurular jandarma.tsk.tr web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Alımlar belirli dönemler arasında gerçekleştiriliyor. Vermiş olduğumuz web sitesini periyodik olarak takip edecek olursanız alımları kaçırmamış olursunuz. Sizlere zaman zaman yapılan alımlar hakkında da bilgi vermeye devam edeceğiz.
jamyo başvuruJandarma Astsubay Meslek Yüksek Okuluna başvurup sınavlara katılan kişilerin sınavlarda başarılı olup olmadıkları jandarma.tsk.tr adresinden duyuruluyor. Ayrıca sınava giren kişilerin karamsarlığa kapılmaması adına sorulan sorular ve bu soruların cevapları ilgili web sitesinden paylaşılmaktadır.

Asıl adayların kesin kayıtları ve okula kabul işlemleri gene aynı kurum olan Türk Silahlı Kuvvetleri aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. JAMYO sınavlarına katılıp bu sınavlarda başarılı olmak askeriye bünyesine dahil olmak için yeterli değildir. Sınava giren kişilerin sicillerinin temiz ve sağlık durumlarının yerinde olması gerekmektedir.

sponsorlu bağlantılar

19 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler