Sponsorlu Bağlantılar

İş yerinizden veya bağlı olduğunuz resmi bir kurumdan istifa etmek istiyorsanız bir adet istifa dilekçesi yazmanız gerekmektedir. Unutmayınız ki istifa etmeniz durumunda herhangi bir tazminat etmeniz mümkün değildir. Bu yüzden eğer birikmiş tazminat hakkınız varsa işten çıkarılmayı denemeniz istifa sonrasında yeni iş bulma sürecinizde ekonomik sıkıntı çekmemenizi sağlayacaktır.

Bağlı olduğu kurumdan istifa etmeyi düşünen takipçilerimizin işlerini kolaylaştırabilmek adına istifa dilekçesinin nasıl yazılacağına dair bir örneği siz değerli takipçilerimizle paylaşmak istiyoruz. Makalemizin devamında yer alan istifa dilekçesi içerisinde yer alan bilgileri kendinize göre uyarlayıp istifanızı yetkililere sunabilirsiniz.

(Bu dilekçe ibraname değildir. İşçinin kendi isteği üzerine işyerinden ayrılması için hazırlanmış bir örnektir. İşçinin bu dilekçeyi kendi el yazısı ile yazması ve imzalaması daha uygundur.)

Tarih:____/___/_____

______________________________’ne,

____________________

__________________________________________________ __________ adresinde bulunan işyerinizde ___/___/_____ – ___/____/_____ tarihleri arasında çalışmış bulunmaktayım. Söz konusu çalışma sürem içerisinde doğan tüm kanuni ve akdi haklarımı aldım. İşyerinizden şahsi gerekçelerimle, kendi istek ve rızamla herhangi bir baskı olmadan ____/_____/______ (İhbar süresi göz önünde bulundurularak tarih yazılması uygundur.) tarihinde ayrılmak istiyorum. Gerekli işlemlerin yapılmasını arzederim.

İŞÇİNİN

SSK No

Adı ve Soyadı

Adresi

İmzası

İstifa dilekçesini hazırlayıp ilgili birimlere veren kişilerin yeni iş yaşamlarında ve sosyal yaşamlarında başarılı olmalarını temenni ederiz. İstifa dilekçenizi sunmanız durumunda 15 iş günü daha işletme bünyesinde çalışmanız talep edilebilir. Böyle bir talepte bulunulmasının temel nedeni yerinize yeni bir kişi bulunana kadar işletmenin mağdur olmasının istenmemesidir. Böyle bir talep olması halinde ilgili durumu anlayış ile karşılamanızı temenni ederiz.

sponsorlu bağlantılar

17 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler