Sponsorlu Bağlantılar

SORU: İsteğe Bağlı Sigortadan Emekli Olanların Maaşı Ne Kadar? Yaklaşık olarak 2 yıl önce isteğe bağlı sigorta sisteminden kendimi sigortalattım. Etrafımdan edindiğim bilgilere göre isteğe bağlı sigortadan emekli olanların maaşı çok düşükmüş. İsteğe bağlı sigorta yaptırdığıma aldığım bu yorumlar neticesinde pişman olmuş durumdayım. Bu olayın aslı nedir? İsteğe bağlı sigortadan emekli olunca alınacak maaş ortalama ne kadardır. Bu konu hakkında bilgilendirme yapmanızı istiyorum. Yok yere para ödemek istemiyorum. Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.

sponsorlu bağlantılar

CEVAP: Sayın takipçimiz. Sizin olduğu gibi isteğe bağlı sigortaya başvuran büyük bir kesim kişinin aklına en çok takılan sorulardan birisine el atmış durumdasınız. İsteğe balığı sigortada aylığın düşük olup olmaması primin niteliğine göre değil niceliğine göre yani prime esas kazanç matrahlarının ve gün sayısının yüksek olup olmamasına göre değişir. Eğer primlerinizi yüksekten ödüyorsanız yüksek maaş, düşükten ödüyorsanız düşük maaş alırsınız.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Soru Cevap

1 Yorum Yapılmış.

  1. ahmet topal diyor ki:

    yukardaki soruya cevap veren muğlak bir cevap vermiş bilyorsan açık cevap ver bir asgari ücretliden yapılan kesinti yaklaşık 250 300 tl alacağı emekli maaşı 900 tl isteğe bağlı ise 300 tl yatırıp 300 tl mi alacak bunumu diyorsun?

10 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc