Sponsorlu Bağlantılar

Ilgaz şarkısı, okul şarkılarından birisi olmasında rağmen her yaştaki kişi tarafından sevilen türkülerden birisidir. Ilgaz Anadolu türküsü, günümüzde özellikle okullarda yapılan müsamerelerde söylenmeye devam etmektedir. Ezgileri ile Türklüğü damarlarımızda hissetmemizi sağlayan bu şarkıyı ezberleme niyetindeyseniz, şarkısın sözlerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ilgaz şarkısı sözlerini ezberleyen kişiler ayrıca bu güzel türkünün nasıl söylendiğini de merak ettiğinden dolayı en güzel besteyi sizlerle paylaşacağı. Ilgaz şarkısının zaman içerisinde çeşitli söylenme şekilleri oluşmuştur ancak ilk versiyonu her zaman en sevilen olmuştur. Şarkıların özünü bozmak özümüzü kaybettiren bir durum olduğu için sizlere orijinal versiyonu sunma niyetindeyiz.

Ilgaz Anadolu Sözleri

Ilgaz Anadolu’nun
Sen yüce bir dağısın
Baharda yeryüzünde
Güzelliğin bağısın
Yalçın kayalıklar
Göklere yükseliyor
Senin dumanlı başın
Bulutları deliyor
Yükseklerden akıyor
Ne güzel berrak sular
Eteklerinde otlar
Sürülerle kuzular

Okul şarkıları her daim büyük ilgi gördüğünden dolayı sizlere elimizden geldiği kadarı ile okul şarkılarını aktarmaktayız. Web sitemizde arama yapacak olursanız çok sayıda okul şarkısına ulaşabilirsiniz.
ılgaz anadolu notalarıYukarıda sizlere Ilgaz Anadolu şarkısının notalarını sunmuş bulunuyoruz. Flüt ve melodika gibi gençler arasında yaygın olan enstürmanları kullanarak bu şarkıyı çalabilirsiniz. Şarkının diğer dizinleri de belirli ölçüde yazıldığından dolayı aynı notaları içermektedir.

sponsorlu bağlantılar

18 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler