Sponsorlu Bağlantılar

Özgürlükler ülkesi olarak bilinen Hollanda, uzun zamandan beri devam eden mahkeme sonrasında kapılarını Türk milletine açmak zorunda kaldı. Ülkemizde çok sayıda kişi özgür olmak için Hollanda’ya gitmeyi istediğinden dolayı vizesiz bir şekilde Hollanda’ya nasıl gidilir diye merak etmekteydi. Gelin haberin detaylarına göz atalım.

Hollanda’da yer alan en itibarlı Haarlem Mahkemesi, Türk milletinin ülkelerine vizesiz girebileceği ve celse izni almadan en çok 3 ay Hollanda’da ikamet edebilecekleri doğrultusunda hüküm verdi. Vize almadan Hollanda’ya giderken Schiphol Havaalanından ülkemize geri döndürülen Türk iş adamı Cahit Yılmaz’ın 2 yıl evvel açmış olduğu davayı mercek altına alan mahkeme yetkilileri, verdiği kararda, Türkiye ile AB arasında 1963’te imzalanan Ankara Anlaşması ve 1973 tarihindeki katma protokolün 41. maddesini kaynak olarak ele aldı ve milletimiz adına yararlı olan bu kararı aldı.

Yılmaz’ın avukatı olan Ejder Köse, 14 Şubatta alınan hükmün bugünden itibaren uygulamaya koyulduğunu söyleyerek, “Hüküm emsal teşkil ediyor. Türk milleti yolculuk gayeli artık vizesiz bir şekilde Hollanda’ya gidebilir” diye konuştu. Hollanda Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığının büyük olasılıkla temyiz haklarını ele alacaklarını ileri süren Köse, “Amma velakin temyiz neticesi alınana kadar dahi bu hüküm geçerlidir” dedi. Bu yüzden yakın zaman içerisinde Hollanda’ya gitmeyi düşünüyorsanız bu kanunu araştırmanızı tavsiye ederiz. Geçmişte Türkiye ile AB arasında imzalanmış olan anlaşmaların Türk toplumuna geniş haklar sunduğunu ve bu çerçevede temyizden de pozitif netice alınacağına inandığını kaydeden Köse bu durumun Türk halkına hayırlı olmasını dilediğini belirtti.
hollandaHollanda’ya vizesiz gitme konusunda yeni bir gelişme olması halinde sizlere bu konu hakkında bilgi vermeye devam edeceğiz. Mağdur olmamak adına bu konuyu derinlemesine bir şekilde araştırmadan yola çıkmamanızda fayda var.

sponsorlu bağlantılar

18 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler