Sponsorlu Bağlantılar

Hiç Ekmek Yemeden Zayıflanırmı

Ben ekmek yemeden doyamıyorum diyenleri duyar gibi oldum. Sizlerinde bildiği üzere biz Türkler ekmek yemeden doyamıyoruz. Nasıl ki çinliler pirinç yiyerek tokluğunu sağlıyorlarsa biz türklerde ekmek yiyerek tokluğumuzu sağlıyoruz. Aslında doğru olan çok çeşit yemek yiyip az ekmek yemektir. Ekmek içerisinde bulunan nişasta damarlarda çökelerek sindirim organlarında çökelerek yağlanmaya neden olmaktadır. Çinliler yaptıkları pirinç içerisine yağ atmadıkları için gayet zayıf kalırken biz ekmek içerisine tuz yağ maya gibi maddeleri koyarak gün geçtikçe kilo almaktayız. Peki hiç ekmek yemeden zayıflanırmı. Sadece yeşil ve kuru gıdaları tüketerek zayıflamak elbette mümkün. Aşırı derecede beyaz ekmek tüketen kişilerin belirli zaman aralığında ekmeği kesip sadece yemek ile doymaya çalışmaları sayesinde kısa bir zaman arlığında hatrı sayılır kilolar verdiğine şahit olmaktayız. Bende yaklaşık 1 ay ekmeği keserek tam 3 kilo verdim. Vuda ekmeğin bizelere aşırı kilo vermesinden başka neye dalalet olabilir ki. Bu arada unutmayalım ki vücudun nişastayada Karbonhitratada ihtiyacı vardır. Nişastayı ve karbonhidratı ya başka yollardan temin etmeliyiz yada az oranda ekmek tüketmeliyiz. Bu arada ne kadar doğrudur bilinmez am abazı bilim insanları ekmek tüketiminin zeka geriliğine neden olduğunu söylemektedirler. Zaten diyetisyenlerde her daim 3 beyazdan uzak durun demektedirler. Nedir bu 3 beyaz derseniz tabikide şeker un ve tuzdur. Sağlığımıza özen gösterelim. AŞırı ekmek ve tatlı kütetiminden uzak durup kalp sağlığımızı koruyalım. Yağlı yiyeceklerden de uzak durmaya kalp sağlığımız açısından özen göstermekte yarar var. Ekmek tüketmeniz gerekmektedir. Ekmek tüketirkende tam buğday kepek yada çavdar ekmeği tüketmeliyiz Beyaz ekmek posa miktarının artmasına neden olmaktadır.

sponsorlu bağlantılar

ekmek

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Yazılar

4 Yorum Yapılmış.

 1. buse diyor ki:

  bende veremiyorum tartı bozuk heralde

 2. Ayse diyor ki:

  insanlari yaniltmayin lutfen atup tamtop. 1.5 ayda 12 kilo verseydiniz su an hayatta olmazdiniz. evet bu kilo verilebilir ama 1 ay boyunca ac kalarak verilir, 1 elma dahi yemezseniz verilir.. Sizin 1.5 ayda 12 kilo vermeniz imkansiz !!

  • irem diyor ki:

   Ayşe imkansız değil ben çok gördüm 1,5 ayda 15 kilo vereni diyetisyene git bakalım 1.5 ayda kaç kilo verdiriyorlar sana.

 3. aytup tamtop diyor ki:

  Sadece ekmek yemeyerak 1.5 ayda 12 kilo verdim. Hiç ekmek yemedim değil tabi sabah ve öğle 1’er dilim ekmek yedim ama akşamları hiç ekmek yemedim.

11 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc