Sponsorlu Bağlantılar

Türk kültürünün vazgeçilmez sofra kültüründe yer alan besinlerin başında şüphesiz ekmek yer almaktadır. Ekmek yemeden zayıflayan kişiler son zamanlarda sıklıkla arttığından dolayı daimi olarak ekmek tüketen ve fazla kiloya sahip olan kişiler ister istemez hiç ekmek yemeden zayıflanır mı sorusunu sormaktadır. Sizler de fazla kilo problemi olan ve aşırı derecede ekmek tüketen bir kişiyseniz kesinlikle makalemize göz atmalısınız.

Ben ekmek yemeden doyamıyorum diyenleri duyar gibi oldum. Sizlerinde bildiği üzere biz Türkler ekmek yemeden doyamıyoruz. Nasıl ki Çinliler pirinç yiyerek tokluğunu sağlıyorlarsa biz Türklerde ekmek yiyerek tokluğumuzu sağlıyoruz. Aslında doğru olan çok çeşit yemek yiyip az ekmek yemektir. Ekmek içerisinde bulunan nişasta damarlarda çökelerek sindirim organlarında çökelerek yağlanmaya neden olmaktadır. Çinliler yaptıkları pirinç içerisine yağ atmadıkları için gayet zayıf kalırken biz ekmek içerisine tuz yağ maya gibi maddeleri koyarak gün geçtikçe kilo almaktayız. Peki, hiç ekmek yemeden zayıflanır mı?

Sadece yeşil ve kuru gıdaları tüketerek zayıflamak elbette mümkün. Aşırı derecede beyaz ekmek tüketen kişilerin belirli zaman aralığında ekmeği kesip sadece yemek ile doymaya çalışmaları sayesinde kısa bir zaman arlığında hatırı sayılır kilolar verdiğine şahit olmaktayız. Bende yaklaşık 1 ay ekmeği keserek tam 3 kilo verdim. Bu da ekmeğin bizlere aşırı kilo vermesinden başka neye dalalet olabilir ki. Bu arada unutmayalım ki vücudun nişastaya da karbonhidrata da ihtiyacı vardır. Nişastayı ve karbonhidratı ya başka yollardan temin etmeliyiz ya da az oranda ekmek tüketmeliyiz.

Bu arada ne kadar doğrudur bilinmez ama bazı bilim insanları ekmek tüketiminin zeka geriliğine neden olduğunu söylemektedirler. Zaten diyetisyenlerde her daim 3 beyazdan uzak durun demektedirler. Nedir bu 3 beyaz derseniz tabi ki de şeker un ve tuzdur.

Sağlığımıza özen gösterelim. Aşırı ekmek ve tatlı tüketiminden uzak durup kalp sağlığımızı koruyalım. Yağlı yiyeceklerden de uzak durmaya kalp sağlığımız açısından özen göstermekte yarar var. Ekmek tüketmeniz gerekmektedir. Ekmek tüketirken de tam buğday kepek ya da çavdar ekmeği tüketmeliyiz beyaz ekmek posa miktarının artmasına neden olmaktadır.

sponsorlu bağlantılar

15 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler