Sponsorlu Bağlantılar

DNS değerleri üzerinde değişiklik yaparak yasaklanan sitelere giriş yapmak mümkündür. DNS ayarları nasıl yapılır ve DNS nasıl değiştirilir diye merak ediyorsanız gelin bu konu hakkında detaylı bilgi edinelim. Her siteye giren DNS ayarları sayesinde ulaşmakta zorluk çektiğiniz, giriş yapmak için program kullandığınız sitelere sadece birkaç değişiklik yaparak giriş yapmanız mümkündür.

sponsorlu bağlantılar

Normal ip uzantıları ile giriş yapılamayan web siteleri filtreli siteler olarak tabir edilmektedir. Filtreli sitelere nasıl girilir gibi sorunların cevabını da hazırladığımız makalemiz aracılığıyla vermiş olacağımıza inanmaktayız.

Devlet elitle kapatılmış olan web sitelerinin bir kısmına DNS değişikliği yapılsa dahi girilememektedir. Bu durumun temel sebebi bu tarz sitelerin insanlığa zararlı olduğunun düşünülmesidir. Özellikle bünyesinde yetişkinlere yönelik içerik barındıran sitelerin neredeyse tamamı Türk Telekom tarafından yasaklanmıştır. Adeta bir günah yuvası olan bu web sitelere girmemenizi sizlere tavsiye ederiz.

Ülkemizde Avrupa ülkelerine olarak düşünce özgürlüğünün yok denilecek kadar az olması birçok web sitesinin bünyesinde barındırmış olduğu söylemlerden dolayı kapanmasına neden olmaktadır. Yasaklanan sitelerin büyük bölümünü inceleyecek olursanız genelde düşünce özgürlüğünün yetersiz olmasından dolayı kapatıldıklarını gözlemleyebilirsiniz.

Her Siteye Giren DNS Ayarları Resimli Anlatım

1. Masa üstünüzde bulunan ağ bağlantılarım üzerine gelip sağ tuş yapıp özellikler sekmesini tıklayınız

2. Açılan pencerede bulunan ağ iletişimi sekmesi altındaki internet protokolü sürüm 4 üzerine bir kez tıklayıp özellikler diyiniz.

her siteye giren dns ayarları

3. DNS Değerlerini 4.2.2.1 ve 4.2.2.2 yapınız detayı aşağıdai resimdedir.

her siteye giren dns ayarları

4. Ardından tamama basıp işlemi bitiriniz. ip değiştirme için yapacaklarımızın hepsi bundan ibarettir. Güle Güle Kullanın.

NOT: Yapılan bu ayarlar ile xhamster gibi web sitelerine giriş yapamazsınız. Haram dolu içerikli olmasından ve gençleri kötü yönde yönlendirip kötü ruha sahip bir neslin yetişmesine neden olduğundan dolayı bu web sitesi devlet tarafından tamamen yasaklanmıştır.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Teknoloji

8 Yorum Yapılmış.

 1. Selim diyor ki:

  Cok sağolun twittere nasıl giricem diye düşünüyordum :D

 2. adnan şenses diyor ki:

  Sonunda çalışan bir dns bulabildim teşekkür ederim.

 3. tubinares diyor ki:

  chanfeed.com ve myp2p.net gibi sitelere giremiyorum neden olabilir sizce?

 4. sabırsız dns diyor ki:

  DNS leri denedim xhamster gibi sitelere giriş yapılıyor teşekkürler

  • admin diyor ki:

   Xhamster dns ayarları içerisinde bu tip ayarlar yer almamaktadır. İlgili web site devlet yetkilileri tarafından tamamen girişe yasaklanmıştır. Bahsi geçen siteler gibi sitelerden uzan durmanızı temenni ederiz.

 5. harun mollaoğlu diyor ki:

  Sağolun dns ler çalışıyor

 6. firdevs hanım diyor ki:

  Sonunda çalışan bir dns buldum çok sağolun

13 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc