Sponsorlu Bağlantılar

Hangi renklerin karışımıyla hangi renkler oluşur konusu tüm işlerini bir kenara bırakıp resim sanatı ile ilgilenen kişilerin merak ettikleri arasında yer almaktadır. Hangi renkleri karıştırırsak hangi renk oluşur konusuyla alakalı en çok kahverengi, sarı, kırmızı, yeşil, pembe, mavi ve gri renkleri merak edilmektedir.

Ayrıca kırmızı beyaz karıştırılırsa ya da maviyle yeşil karıştırılırsa hangi renkler meydana gelir gibi konuları da merak ediyorsanız makalemizden renkler ve karışımları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Renkler insanların duygu ve düşüncelerini yansıtan en önemli unsurlardan birisidir. Özellikle resim sanatıyla ilgileniyorsanız renklerin karışımıyla oluşan renklerin neler olduğuna hakim olmanız gerekmektedir. Resim alanında ustalaşmanın en büyük sırrı renkleri karıştırarak istenilen tonları yakalayabilmektir. Elinizde sınırlı sayıda boya varsa ve ekstra renklere ihtiyacınız varsa kesinlikle renklerin karışımlarını idrak etmenizde fayda var.

Hangi Renklerin Karışımıyla Hangi Renkler Oluşur

Turkuaz: Mavi, Yeşil, Beyaz
Mor: Kırmızı, Mavi
Yeşil: Sarı, Mavi
Eflatun: Kırmızı, Mavi (Mavinin yoğunluğu daha çok olacak)
Pembe: Kırmızı, Beyaz
Ten Rengi: Kahverengi, Beyaz, Çok Kırmızı
Bordo: Kırmızı, Siyah
Turuncu: Sarı, Kırmızı
Yavru Ağzı: Sarı, Siyah, Beyaz
Gri: Siyah, Beyaz
Duman Rengi: Mavi, Beyaz, Siyah
Küf Yeşili: Mavi, Yeşil, Az Siyah, Beyaz
Kahverengi: Kırmızı, Yeşil
Lacivert: Kırmızı, Çok Mavi, Siyah
Gül Kurusu: Mor, Kırmızı
Renkler nasıl oluşurHangi renklerin karışımıyla hangi renkler oluşur konusu daha da detaylandırılabilir. Resim sanatı ile ilgileniyorsanız ve yakaladığınız hoş renk tonları varsa diğer resim sanatı ile ilgilenen kişileri bilgilendirmek adına elde ettiğiniz bu renkleri nasıl meydana getirdiğinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

12 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler