Sponsorlu Bağlantılar

Hamileler nelere dikkat etmeli ve yeni hamilelerin dikkat etmesi gereken şeyler konulu makalemize hoş geldiniz. Hamileliğinizi sıkıntıya sokmamanız için hamile bayanların dikkat etmesi şeyler nelerdir sorusunu kendimize sordum ve elde etmiş olduğumuz bilgileri sizlerle paylaşmaya karar verdik. Artık bir kişilik değil iki kişilik düşünmelisiniz. Vücudunuzda yer alan masum cana zarar vermemek adına hamileler nelere dikkat etmeli hususunda yazdıklarımıza yazımızın devamından göz atabilirsiniz. Hamile bayanlarda hamile olmadan önce edinmiş olduğu kötü alışkanlıklardan kurtulmazlarsa doğacak bebeklerinin ruh ve beden sağlıklarının bozulmasına neden olabilirler. Sizlerle paylaşacağımız bilgileri dikkate alarak sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilirsiniz. Vatanımıza ve milletimize hayırlı olacak evlatlara sahip olmanızı temenni ederiz.

Hamilelerin Dikkat Etmesi Gereken Şeyler | Hamileler Nelere Dikkat Etmeli

Hamile bayanların dikkat etmesi gereken en önemli hususların başında beslenme yer almaktadır. Hamile bayanın hem fazla kilo almaması hem de bebeğin iyi beslenip gelişmesi için yemenize ve içmenize dikkat etmelisiniz. Her kişinin metabolizma çalışma prensibi farklı olacağından doktorunuzun vereceği bilgiler doğrultusunda yemek yemeniz gerekmektedir. Bu sayede hem kendi sağlığınızı hem de doğacak bebeğinizin sağlığını güvence altına almış olursunuz.

Gebeliğinizden önce alkol ve sigara kullanıyorsanız gebelik başladığı andan itibaren alkol ve sigara kullanımına son vermelisiniz. Hamilelik dönemde alkol kullanan annelerin sahip oldukları çocuklar çeşitli zeka problemlerinin olduğu bilimsel verilerle kanıtlanmıştır. Sigara kullanan hamile bayanlarda sigara kullanımdan dolayı damarlarda saramla meydana gelir bu durumda plasentanın yırtılmasına neden olacağından sigara kullanan birçok annede erken doğuma rastlanılmıştır. Bebeğinizin sağlığını düşünüyorsanız hamilelerin dikkat etmesi gereken şeyler konusuna dikkat etmelisiniz.

Hamileler nelere dikkat etmeliHamileliğiniz sırasında normal yaşamınızda dikkat ettiğinizden daha çok hijyenik olmaya dikkat etmelisiniz. Hamilelerin dikkat etmesi gereken şeyler hususunda en önemli maddelerden birisi budur. Hamilelik sırasında kapacağınız bir enfeksiyon anne karnındaki bebeğin sağlığını ciddi düzeyde etkilemektedir.

Hamilelik dönemimde birçok bayan ateş, kusma ve baş dönmesi gibi rahatsızlıkları yaşar. Mide bulantınız, baş dönmeniz arttıysa en kısa zaman içerisinde uzman bir doktora görünmeniz gerekmektedir. Şiddetli ateş yaşanması düşük yapmanıza neden olacağından bu durumu mutlaka önemsemeniz gerekmektedir.

Gebelik döneminde çeşitli periyodik tahliller ve kontroller yapılmaktadır. Bu kontrollerin asıl amacı bebeğinizde oluşacak herhangi bir olumsuz durumun önüne geçilmesidir. Bu kontrol ve muayeneleri aksatmanız ve önemsemeniz durumunda bebeğinizin ve sizin sağlığınız geri dönüşü olmayan ciddi problemlerin oluşmasına neden olabilir.

Evinizde hayvan besliyorsanız gebelik döneminizde bu hayvanları evinizden uzaklaştırın. Verebiliyorsanız gebelik döneminizde bu ev hayvanlarını yakınızda olan birilerine verin. Hayvanlar bol miktarda bakteri taşımaktadır. Kedi veya köpekten kapacağınız bir mikrop gebeliğinizi tehlikeye sokabilir.

Çay, Kahve ve kola gibi içeceklerden uzak durun. Kafein miktarı çok olan içecekleri gün içerisinde bol miktarda tüketmeniz metabolizmanızın çalışma hızını arttıracağından erken doğum yapmanıza neden olabilir. Bu içecekler yerine daha sağlıklı olan meyve sularına yönelmenizde fayda var.

Hamileliğiniz sırasında mutlaka spor yapın. Yapacağınız sporları doktor tavsiye olmadan yapmayın. Bilinçsiz olarak yapacağınız spor gebeliğinizi tehlikeye sokabilir. Hamile bayanlar her hareketi yapmamalı. Bu yüzden bu konuda uzman olan spor hocalarından destek almanız gerekmektedir. Spor bebeğinizin hem bedensel hem de zihinsel gelişimini olumlu yönde etkileyecektir.

Gebelik dönemimde en çok dikkat etmeniz gereken şeylerden biriside diş sağlığıdır. Gebeliğiniz döneminde dişlerinizde aşırı derecede çürümeler meydana gelebilir. Diş çürümelerinizin önüne geçmeniz için her gün dişinizi fırçalayın. Aksi takdirde gebeliğinizden sonra birçok dişinizi çektirmeniz gerekebilir.

Hamileler nelere dikkat etmeli ve yeni hamilelerin dikkat etmesi gereken şeyler konulu makalemizde aklınıza takılan şeyler varsa bilgi paylaşımı yapabilmemiz adına öğrenmek istediklerinizi bizlere sorabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

15 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler