Sponsorlu Bağlantılar

Hac sezonu yaklaşmaya başladığından dolayı Hac görevini yerine getirmek isteyen kişiler gerekli olan müracaatlarını yapmaya başladırlar. Düne kadar il müftülüklerinden durum bilgisi alınıyordu ancak bu alanda da bilgisayarlardan yararlanılmaya başlandığından dolayı artık online olarak Hac müracaat sorgulaması yapılabilmektedir.

Öncelikle hacı adaylıkları belirlenmiş herkesin hacılığını kutlar Allah katında ibadetlerinizin kabul olmasını niyaz ederiz. Hac müracaat durumu sorgulama işlemi hakkında detaylı bilgi aşağıda bulunmaktadır. Buyurun okuyup detaylı öğrenelim.

Hac ibadetini yerine getirmek için diyanet işleri bakanlığına bağlı hac işleri başkanlığına kayıt yaptırmış olan hacı adaylarının hac müracaat durumlarını sorgulama ve takibini yapabilecekleri sayfa aşağıda bulunmaktadır. Hac ibadetini yerine getirmeye hak kazananlar durumlarını aşağıdaki sayfadan kontrol edebilirler. Diyanet işleri başkanlığının resmi internet sitesinden hac sorgulaması şu şekilde yapılmaktadır: “hac ve kayıt durumu sorgulama” işlemi için “hac ve kayıt durumu sorgulama” ekranına TC kimlik numaranızı girmeniz yeterlidir. İlgili bilgileri giriş yaptıktan sonra sorgulama butonuna basında tüm bilgiler ekranda karşınıza gelecektir.

Hac ve kayıt durumu sorgulama işlemlerinizi diyanetin resmi web sitesi olan hac.diyanet.gov.tr üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Çok sayıda başvuru yapan Hacı adayı olduğundan dolayı zaman zaman sistemsel yoğunluktan dolayı sorgulama ekranına ulaşılamamaktadır. Sistemsel yoğunluk bittiği zaman sorgulama sisteminin aktif olacağını ve tüm sorgulamalarınızı basit bir şekilde yapabileceğinizi bilmenizi isteriz.

sponsorlu bağlantılar

17 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler