Sponsorlu Bağlantılar

Göz altı morluklarının nedenleri, göz altları neden morarır ve göz altı morarmaları nasıl geçer konusunda makalemizden detaylı bilgi edinebilirsiniz. Göz altı morarmalarının birçok sebebi olabilmektedir. Bu yazı dizimizde sizlere meydana gelen göz altı morarmalarının en çok neyden kaynaklandığı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Özellikle görüntü açısından kötü bir görüntüye neden olmasından ötürü bu tip morarmalar istenmeyen bir durumdur. Gelin bu konu hakkında makalemizin devamında yer alanlara göz atarak daha detaylı bilgi edinelim.

Göz altı morluklarının sebepleri nelerdir? Göz Altı Morarması Nasıl Geçer?

Göz altı morarmasının en çok görülen sebebi göz altlarında bulunan renk pigmentlerinde artış yaşanmasıdır. Renk pigmentlerinin artması sonucunda göz altı ve çevresinde ciddi şekilde kahverengileşme görülmektedir. Uzman doktorlar çeşitli ilaçlarla bu pigment artışının önüne geçebilmektedir. Morarmaların bir diğer sebebi de cildin incelmesidir. Cilt inceldikçe kılcal damarlar ortaya çıkar e-sorgu.org ve damarlar içerisinde bulunan kan göz çevresinin siyah bir görünüme kavuşmasına neden olur. Bu durum cilt kalınlaştırıcı kremlerle giderilebilmektedir.göz altı morlukları

Göz altı morluklarının en önemli sebebi kişilerin yaşlanmasıdır. Kişi yaşlandıkça deri eski görünümünü kaybeder ve deri üzerinde kararmalar meydana gelir bu durumda göz çevresinde morarma varmış gibi bir görüntünün oluşmasına neden olur.

Göz altı morarmalarının sebeplerinin başında dengesiz beslenme ve kötü alışkanlıklar yer almaktadır. Özellikle uzun zamandan beri sigara içen kişileri gözlemlediğimizde bu kişilerin %90’lık bölümünde göz altı morarmaları kalıcı bir şekilde meydana gelmiştir. Ayrıca uykusuz bir yaşam da göz altı morarmalarına neden olmaktadır. Yazımızın devamından göz altı morarmalarının önüne geçmek için yapılması gerekenler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

• Göz altı morarmaları güneşten kaynaklanabilmektedir. Güneş kaynaklı morarmaların önüne geçmek için güneş kremi kullanmaya özen gösterin.
• Uykusuz kalmamaya özen gösterin. Uzun süre uykusuz kalmanız gözlerinizin morarmasına neden olur.
• Gözlerinize zarar verme ihtimali olan ışıklara bakmayın. Işıklar gözlerinizin yorulması ve göz çevresinde morarmalar yaşanmasına neden olur.
• Özellikle televizyonu uzak noktalardan izlemeye özen gösterin.

Göz altı morluklarının nedenleri, göz altları neden morarır ve göz altı morarmaları nasıl geçer konusu hakkında bildiklerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

15 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler