Sponsorlu Bağlantılar

GSS iptal etme konusu devletin her ay sigortalı olmayan kişilerden genel sağlık sigortası adına para almasından bunalan kişilerin merak ettikleri arasında yer almaktadır. Genel sağlık sigortası nasıl iptal edilir sorusunu soran çok sayıda kişi olduğundan dolayı sizlere GSS nasıl iptal edilir hususunda sorulmuş olan bir soru üzerinden bilgi vermek istiyoruz. Genel sağlık sigortasını kapattırmak istiyorum diyorsanız gelin bu konu hakkında daha detaylı bilgi edinelim.

sponsorlu bağlantılar

Takipçi Sorusu: Genel sağlık sigortası nasıl iptal edilir? Çok kısa zaman önce genel sağlık sigortasına abone olmuştum. Aylık 35 TL genel sağlık sigortası için ödeme yapmaktayım. Bir hafta önce işe girdim ve artık sigortam ödenmekte bu durumdan dolayı abone olduğum genel sağlık sigortasını iptal ettirmek istiyorum. İptal işleminin nasıl gerçekleştiği hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Cevap: Sayın takipçimiz öncelikle yeni işinizin hayırlı olmasını temenni ederiz. Sigorta prim ödeme işleminiz aktif olduğu anda genel sağlık sigortanız kesilecektir. Fakat buna rağmen işinizi garantiye almak isterseniz şehrinizde bulunan sosyal sigortalar müdürlüğüne gidip durumu arz ediniz. Sunacağınız dilekçe aracılığıyla genel sağlık sigortanızı iptal edebilirsiniz. Hepinize sağlık kokan uzun bir yaşam dileriz.
genel sağlık sigortası nasıl iptal edilirGenel sağlık sigortası sosyal devlet anlayışını tamamıyla ters düşmektedir. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde yer alan sağlık sistemini inceleyecek olursanız birçok ülkenin vatandaşlarından sağlık hizmeti karşılığında herhangi bir ücret almadıklarını gözlemleyebilirsiniz.

Sağlıkta reform adı altında birçok yenilik yapıldı ancak yapılan bu yeniliklerin tamamından fakir fukara kesim derinlemesine etkilendi. İşsiz kişilerden aylık para almak yerine bu işsiz insanlara istihdam kapısı açılmalıdır. Ayrıca eğer genel sağlık sigortasına tabisiniz ve ödemeniz gereken tutarları ödemediyseniz faizli olarak ileride ödeme yapacağınızı bilmenizi isteriz.

Genel sağlık sigortası yani GSS nasıl iptal edilir konusunda eğer sizlerin ekstra olarak bildikleriniz varsa bu bildiklerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Sağlık, Soru Cevap

52 Yorum Yapılmış.

 1. ilhami diyor ki:

  iyi gunler ben isten ayrildim ve Yurt disina ciktim ve halen Yurt disindayim turkiyeden cikis tarihinden sonra bana genel saglik sigortasi yapilmis.bunu nasil iptal ettirrim ve Yurt disinda oldugum icin borcu odeme zorunlumu.

 2. Burç diyor ki:

  işsizken gss primimi düzenli ödedim işe başladım gss borcumu durdurmam için sgk birimine gitmem mi gerekiyor. gss ye yatırılan paralar daha sonra alınma gibi ihtimal oluyormu yakın çevremde işe başlayıp 1 sene doldurup ayrılınca gss primlerini çekilebileceğini söylemişti teşekkür eder iyi günler dilerim

 3. yusuf ece diyor ki:

  askerden yeni geldim baktımki 4 bin tl gss borcum varmış. daha iş bulamadım ve her ay borcum birikiyo. askerde mantık yok sanıyodum :) bu ne saçma bi iştir kim çıkardıysa lanet olsun.. iş bulamayana ceza mı bu? yani düpedüz yaşıyosan HARAÇ vercen! işim olmadığından ödeyecek param da yok. bundan nasıl kurtulcam?

  • admin diyor ki:

   Askerlik şubesinden ilgili tarihte askerlik görevinizi yaptığınıza dair belge alın ve bu belge ile SKK’ya başvuru yapın. Başvurunuzu mutlaka dilekçe yolu ile yapmanızı tavsiye ederiz.

 4. ibo diyor ki:

  Ben Bağkur eşimin sağlık sigortası ni nasıl iptal ettirecem

  • admin diyor ki:

   Sağlık sigortasını iptal ettirmek için SSK bürolarına dilekçe yoluyla başvuru yapmanız gerekiyor. Bir dilekçe doldurun ve başvurunuzu bu şekilde yapın.

 5. hakan diyor ki:

  ödemeyin ve ödettirmeyin bu kadar basit. bu yazımı silen de hakikaten amerikan çocuğumudur yoksa başka birşeyin mi bilemem.. bu kadar kaz olmaya gerek yok yalamayada

10 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc