Sponsorlu Bağlantılar

GSS iptal etme konusu devletin her ay sigortalı olmayan kişilerden genel sağlık sigortası adına para almasından bunalan kişilerin merak ettikleri arasında yer almaktadır. Genel sağlık sigortası nasıl iptal edilir sorusunu soran çok sayıda kişi olduğundan dolayı sizlere GSS nasıl iptal edilir hususunda sorulmuş olan bir soru üzerinden bilgi vermek istiyoruz. Genel sağlık sigortasını kapattırmak istiyorum diyorsanız gelin bu konu hakkında daha detaylı bilgi edinelim.

Takipçi Sorusu: Genel sağlık sigortası nasıl iptal edilir? Çok kısa zaman önce genel sağlık sigortasına abone olmuştum. Aylık 35 TL genel sağlık sigortası için ödeme yapmaktayım. Bir hafta önce işe girdim ve artık sigortam ödenmekte bu durumdan dolayı abone olduğum genel sağlık sigortasını iptal ettirmek istiyorum. İptal işleminin nasıl gerçekleştiği hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Cevap: Sayın takipçimiz öncelikle yeni işinizin hayırlı olmasını temenni ederiz. Sigorta prim ödeme işleminiz aktif olduğu anda genel sağlık sigortanız kesilecektir. Fakat buna rağmen işinizi garantiye almak isterseniz şehrinizde bulunan sosyal sigortalar müdürlüğüne gidip durumu arz ediniz. Sunacağınız dilekçe aracılığıyla genel sağlık sigortanızı iptal edebilirsiniz. Hepinize sağlık kokan uzun bir yaşam dileriz.
genel sağlık sigortası nasıl iptal edilirGenel sağlık sigortası sosyal devlet anlayışını tamamıyla ters düşmektedir. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde yer alan sağlık sistemini inceleyecek olursanız birçok ülkenin vatandaşlarından sağlık hizmeti karşılığında herhangi bir ücret almadıklarını gözlemleyebilirsiniz.

Sağlıkta reform adı altında birçok yenilik yapıldı ancak yapılan bu yeniliklerin tamamından fakir fukara kesim derinlemesine etkilendi. İşsiz kişilerden aylık para almak yerine bu işsiz insanlara istihdam kapısı açılmalıdır. Ayrıca eğer genel sağlık sigortasına tabisiniz ve ödemeniz gereken tutarları ödemediyseniz faizli olarak ileride ödeme yapacağınızı bilmenizi isteriz.

Genel sağlık sigortası yani GSS nasıl iptal edilir konusunda eğer sizlerin ekstra olarak bildikleriniz varsa bu bildiklerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

1 Yorum Yapılmış.

  1. Ugur diyor ki:

    Merhaba,
    Genel saglik sigrotasinin ilk ciktigi yil Turkiye de bulunmaktayim.Universitem daha yeni bitmis.Bana zorunlu olarak genel saglik sigortasini katilmama soylenmisti.Istemedigim halde katildim.Fakat isim geregi yurt disina ciktim.Yaklasik 3 senede yurt disinda calismaktayim.Suan ggs borc sorgulama sitesinden 1.000 tl ye ulastigini gordum.Daha once odeme yapmistim.Fakat iptal ettirmenin olup olmadigini bilmiyordum.Nasil iptal ettirebilrim ? Turkiye ye gelme durumum yok.Bunu yakinlarim ile yada konsolosluk araci ile yaptirabilir miyim ?

20 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler