Sponsorlu Bağlantılar

Yurt genelinde yapılan istatistiksel araştırmalar sonucunda Türk halkının özellikle faturasız hat kullanmayı tercih ettiği ortaya çıktı. TL gönderme işlemi sayesinde artık Turkcell, Avea ve Vodafone kullanıcıları TL bakiyelerinin bitmeleri durumunda çevresinde yer alan kişilerden alacakları TL ile iletişimlerine kaldıkları yerden devam edebilecekler. Faturalı hattan faturasız hatta TL gönderme sistemi sayesinde faturalı hatta sahip olan kişiler faturasız hatlara TL transferi yapabilmektedir. Gönderilen bakiye ay sonu faturalara yansıdığından dolayı faturalı hat sahipleri de iletişimleri kesintiye uğramadan görüşme yapmaya devam etmektedir. Faturalı bir hattınız varsa dilediğiniz kişiye TL gönderebilirsiniz. Gelin TL transfer işlemini nasıl yapabileceğinize bir açıklık getirelim.

Turkcell TL Gönderme: KrediTransfer etmek için kredi göndermek istediğiniz telefon numarasını yazın, bir boşluk bırakarak transfer etmek istediğiniz kredi miktarını ekleyip 8888’e kısa mesaj gönderin. 2064’ten gelen onay mesajını EVET yazarak yanıtlayın. Bu aşamada kredi transfer işleminiz gerçekleşecektir.

Vodafone TL Gönderme: Bireysel faturasız hat kullanıyorsanız, Vodafone bireysel faturasız hat kullanan sevdiklerinize lira transfer edebilir, onların size lira transfer etmelerini isteyebilirsiniz.
Lira transferi için 7038’i ücretsiz arayarak sevdiklerinizin iletişimlerine devam etmelerini sağlayabilirsiniz. (Cep Aile faturalı kullanıcıları 7037’yi arayabilirler)

Avea TL Gönderme: 9235’i cep telefonunuzdan ücretsiz arayarak herhangi bir Avea abonesinden lira isteyebilir ya da faturasız bir Avea hattına lira gönderebilirsiniz. İşlem başarılı olarak gerçekleştiğinde, faturalı müşterilerimiz 1 TL ile faturasız müşterilerimiz 0,89 TL ile ücretlendirilir.

Faturalı hattan faturasız hatta TL gönderme konusunda sizlere en çok tercih edilen GSM şirketleri hakkında bilgi verdik. Kullanıcı potansiyeli daha az olan diğer GSM şirketlerinde TL gönderme işlemin nasıl yapıldığını sizlere ilerleyen günlerde anlatacağız.

sponsorlu bağlantılar

14 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler