Sponsorlu Bağlantılar

Ah facebook ah her geçen bir gün daha insanları merak içinde bırakıyorsun. Profilime kim bakmış, resmimi kim bakmış, acaba beni kimler takip ediyor gibi merakları fırsata çeviren bazı kişiler facebookta çeşitli uygulamalara yer vererek milleti sömürmeye devam ediyorlar. Profiline bakanı gör ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

Facebook kullanıcılarının azımsanmayacak bir bölümü, profillerine kimin tıkladığını ve fotoğraflarına hangi arkadaşlarının baktığını öğrenmek için bu bilgileri gösterdiğini iddia eden uygulamaları profiline yüklüyor. İsimleri genellikle “Profilime kim bakmış” veya “Profiline bakanı gör” şeklinde olan bu uygulamalarla ilgili geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan güvenlik yazılımı şirketi Trend Micro yetkilileri, bu tür uygulamaların kesinlikle yüklenmemesi gerektiğini açıklarken, bu uygulamaların yüklenmesiyle kişilerin profil bilgilerinin bu uygulamayı geliştirenlerin eline geçtiğine dikkat çekti.

Hiçbir şekilde kullanıcılara veya uygulama geliştiricilere bu tip bir yetki verilmediğinin altını çizen uzmanlar, bu uygulamaların yüklenmesiyle kullanıcıların profil sayfalarına hangi kullanıcıların tıkladığını öğrenmelerinin mümkün olmadığını ifade etti.

Profiline Kim Bakmış Tipi Uygulamalar Nasıl Çalışıyor

Aslında bu tip uygulamaların çalışma mantığı oldukça basit: Önce kullanıcılar bu uygulamayı profillerine yüklüyor; ardından belirli bir süre geçtikten sonra kullanıcıların karşısına arkadaşlarının isminin yer aldığı bir liste çıkıyor. Uygulamanın iddiasına göre bu listede yer alan isimlerin hepsi söz konusu kişinin profiline sık sık girenlerden oluşuyor. Oysa uzmanların bu konudaki görüşü de dikkate alındığında böyle bir durumun söz konusu olmadığı ortaya çıkıyor. Bu tür uygulamalar bu listeleri ya gelişigüzel oluşturuyor ya da Facebook’ta “ileti” durumunu ya da “fotoğraflarını” en son güncelleyen isimleri baz alarak bu listeyi oluşturuyor.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Teknoloji

6 Yorum Yapılmış.

 1. uqur diyor ki:

  kimin profilimize girdiğini öğrenmenin bi çaresi yokmu…

 2. suluova diyor ki:

  fazla merak başa bela :DD

 3. selçuk aksoy diyor ki:

  kediyi merak öldürürmüş

 4. hazal hazal diyor ki:

  Bende inanmamıştım zaten.

 5. dursun diyor ki:

  Bilgilendirme için teşekkürler facebooktan hoşlanıyorum

 6. facebook takip diyor ki:

  Facebookta beni kim niye takip eder anlamıyorum. Çapulcunun tekiyim çünkü.

15 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc