Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

İnsan çevresinde yer alan kişileri gözlemlemeyi seven bir varlıktır. Facebook uygulaması kişiler hakkında bilgi almak ve bu kişileri gözlemlemek için popüler bir uygulama haline geldiğinden dolayı Facebook profili olan kişiler Facebook’ta profilime kimler baktı sorusuna cevap aramaktadır. Bu durum kimisinde hastalık derecesine geldiğinden dolayı özellikle virüs yazılımcıları Facebook’ta beni kim takip ediyor adı altında uygulamaları internete sürerek bilgisayarlara virüs bulaştırmaktadır. Sizlerde de sizlerin profiline kimin baktığını ve sizleri kimin takip ettiğini merak ediyorsanız kesinlikle internet ortamından almış olduğunuz programları bilgisayarınıza yüklemeyin aksi takdirde ciddi derecede güçlü olan virüs yazılımları ile mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.

Birçok kişi Facebook yetkililerine profilleri görüntüleyen kişileri gösterecek bir uygulama yapmalarını istediklerini söylese de Facebook yetkilileri özel hayata müdahale etmek istemediklerinden dolayı şu an böyle bir uygulamayı aktif etmeye çekinmektedir. İlerleyen zaman içerisinde Facebook kullanıcıları daimi olarak kimlerin profiline baktığını görmek istediklerini dile getirecek olursa bu bir gereksinim haline geleceğinden dolayı yetkililer kesinlikle bunun için özel bir yazılımı kullanıcıların hizmetine sunacaktır.

Facebook özellikle virüs yazılımcılarının son zamanlarda uğrak yerleri haline gelmiş olan bir yerdir. Bunun temel sebebi özellikle bilgisayar konusunda herhangi bir bilgisi olmayan kişilerin dahi Facebook kullanıyor olmasıdır. Sizlerde arkadaş listenizde yer alan kişilere dikkat edecek olursanız birçoğunun virüs yazılımı ile alakalı paylaşımlar yaptığını görebilirsiniz. Bu durumun temel sebebi yazılımcıların bilgisayardan anlamayan insanları hedef olarak seçmesidir.

Olayı kısaca özetlememiz gerekirse Facebook profilinize kimlerin baktığına dair bilgi alabileceğiniz herhangi bir uygulama günümüzde bulunmamaktadır. İlerleyen zaman içerisinde artan talepler doğrultusunda bu tarz bir uygulamanın geliştirilmesi muhtemeldir. Bu tarz bir yazılımın kullanıcıların hizmetine sunulması halinde sizlere bilgi vereceğimize emin olabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Teknoloji

11 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc