Sponsorlu Bağlantılar

Facebook yetkilileri çok sayıda flash destekli oyunu bünyesine katarak kullanıcıların Facebook üzerinde daha fazla zaman geçirmesini sağlamaya çalışmaktadır. Facebook oyunlarını oynayan bazı kişiler oyun açıldığı zaman bilgisayarlarının donduğunu dile getirdiğinden dolayı ilgili bilgisayar donmasının neyden kaynaklandığı ve çözümünün ne olduğu hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Takipçi Sorusu: Facebookta Oyun Oynarken Bilgisayarım ciddi derece donuyor ve hiçbir işlem yapamıyorum. Face oyunlarını oynamayı aşırı derecede seven birisiyim. Yeni laptop aldım 1 GB ekran kartı bulunmasına karşın Facebookta oyun oynadığım zaman bilgisayarım donup ve bir daha geri gelmiyor. Kafayı yemek üzereyim daha yeni aldım bilgisayarı annem şimdiden laf söylemeye başladı bula bula bunumu buldun cümlesi en çok kurduğu cümlelerden birisi haline geldi. Lütfen destek olun. Oyun oynarken PC donmasını nasıl engelleyebilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Cevap: Sayın takipçimiz durduk yere kendinize bunalım yapmanız gerek yok. Çaresi kolay bu işlerin. Tahmin ettiği kadarı ile ve edindiğim tecrübelere dayanarak ekran kartı driver sürümünüz eski olabilir ve bu durum da bilgisayarınızın donmasına neden olabilir. Yoksa o donanımdaki bir bilgisayarın donması olanaksız gibi görünüyor. Şayet bilgisayarınızın dizaynını vermiş olaydınız güncel ekran kartı driverini bulmanız için size destek olabilirdik. Bilgisayarınızın tam ismini googleye yazarak ekran kartı driver araması yapın. Son sürüm monitör kartı diriver yazılımını güncellediğinizde bu probleminin ortadan kalkacağını düşünüyoruz. Bu yapmanıza rağmen sorun yaşıyorsanız bilgisayarınızı garantisi bitmeden garanti servisine göndermenizi tavsiye ederiz.

Facebook oyunlarının büyük bölümü java ve flash desteklidir. Java ve flash yazılım sürümlerinin eski olması da bilgisayarın donmasına neden olabilir. Bu nedenden dolayı ilgili yazılımları da güncellemenizi ve sonrasında olayı tekrardan gözlemlemenizi tavsiye ederiz.

sponsorlu bağlantılar

11 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler