Sponsorlu Bağlantılar

Böbrek stenti nasıl çıkarılır, mideye stent takılması ve ERCP ile stent takılması konuları çeşitli nedenlerden dolayı damarlarında daralmaya meydana gelen ve bu daralmaların önüne geçebilmek adına stent taktırması gereken kişiler tarafından merak edilmektedir. Sizlerde stent nasıl takılır diye merak ediyorsanız sayfamızdan bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Stent takılması; Safra kanalları ve pankreas kanallarındaki rahatsızlıkları tanı etme ve hemen sonra iyileştirme etmek için bir yöntemdir. Ağızdan endoskopla giriş yapılır. Mide bölgesinden geçilir ve oniki parmak bağırsağın ikinci bölgesinde iç yan duvarda bulunan çıkıç noktasına muamele yapılır. Bu coğrafyanın ismi ampulla vateri’dir. Safra kanalları ve pankreas kanalları tam olarak bu kısma akar.

Bu 2 yolda meydana gelen tıkanma, tıkanma sarılığına, kolanjit, pankreatit gibi hastalıklara neden olabilir. ERCP yöntemi bu yolların çıkışı hususi elektronik aletlerle kesilerek genişletilir ve büyük oranda rahatlama sağlanır. Taşlar aynı pozisyonda hususi elektronik aletlerle ilgili bölgeden çıkarılır. Tümöre bağlı tıkanmalarda stent ve ya nasobilyer drenaj tüpleri takılarak safra dışarı alınır.

Muamele sırasında %1-2 miktarında karmaşıklık ihtimali mevcuttur. Bunlar kan akma, yırtılma ve pankreatittir. %20-30 miktarında geçici amilaz yüksekliği görülebilir. Ancak bu olayların çok nadir meydana geldiği aşikârdır. Bu yüzden ilgili operasyondan korkmanız adına bir neden bulunmamaktadır.

sponsorlu bağlantılar

15 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler