Sponsorlu Bağlantılar

Emeklilik gençlik dönemlerinde her ne kadar gereksiz bir uygulama gibi görünse de yaşlandığınız zaman emekli maaşı ile büyük bir rahata kavuşunca bu uygulamanın ne kadar gerekli olduğunu anlarsınız. Emeklilik içerisinde yer alan SSK sistemi en çok emekliyi bünyesinde barındıran sistemdir. Maaşlarda adaletsizlik olmasından dolayı yakın zaman içerisinde emekli maaşlarında düzenleme yapıldı. Birçok kişi en düşük SSK emekli maaşı ne kadar diye merak ettiğinden dolayı bu makalemizde emekli maaşlarını mercek altına almaya karar verdik.

Soru: Babam SSK emeklisi ve 780 lira emekli maaşı alıyor. Bir arkadaşım var onun babası da SSK’dan yeni emekli oldu fakat onun babası 1100 lira alıyor. Pirim ödemeleri aynı olmasına rağmen babamdan daha fazla maaş alıyor. Kafayı yemek üzereyim bumudur adalet. Bide en düşük SSK emekli maaşı ne kadar öğrenebilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Cevap: Sayın takipçimiz arkadaşınızın babasının yüksek maaş almasının nedeni yeni emekli olmasından kaynaklanıyor. Aynı dertten benim babamda muzdarip. Lafa geldi mi demokrasi var ama demokrasi hak hukuk bunun neresinde bilinmez. Şu anlık babanızın yapabileceği bir şey. Üzgünüz. Ayrıca babanız en az SSK emekli maaşı alanlardan birisi. SKK maaşı ortalama 780 lira. Hayat bu Allah elbet bir kapıyı açar.

Yakın zaman içerisinde ekonomimizdeki gelişmelere paralel olarak emekli maaşlarında iyileştirme yapılması planlanmaktadır. Maaşlar ile ilgili bir gelişme olması halinde sizleri aydınlatmaya devam edeceğiz.

sponsorlu bağlantılar

16 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler