Sponsorlu Bağlantılar

Emekli maaşı, uzun yıllar boyunca aktif iş yaşamında olup gerekli olan SGK birimlerini ödemiş olan kişilerin belirli pirim sayısına ve belirli bir yaşa ulaştıktan sonra kendilerine devlet tarafından tahsis edilen maaştır. Her ne kadar insanlar emekli maaşlarının aşırı derecede düşük olmasından yakınsa da yaşlandığınız zaman emekli maaşınızı alında iyi ki gerekli olan primlerin ödemesini yapmışım diyeceksiniz. Emekli maaşı yaklaşan birçok kişi emekli maaşımı nasıl öğrenebilirim sorusunu sorduğu için sizlere ilgili sorgulamaların nasıl yapıldığı hakkında bilgi vereceğiz.

Emekli maaşınızı bağlı olduğunuz bankaya giderek öğrenebilirsiniz. Banka yetkililerine durumunuzu arz edip emekli maaşınızın ne kadar olduğu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Eğer banka kartınız varsa ve bankamatikten mevcut bakiyeyi göremiyorsanız büyük ihtimal sistemlerde bir problem vardır. Bundan ötürü ya en yakın banka şubesine gidiniz yada internet şifreniz var ise internetten sorgulama yapabilirsiniz.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntem özellikle internet ile arası iyi olmayan kişiler içindir. Eğer interneti aktif bir şekilde kullanıyorsanız e-devlet şifreniz aracılığıyla emekli maaşınızın ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Emekli maaşı sorgulaması yapmak için gerekli olan sorgulama sayfasına turkiye.gov.tr/4a-emekli-aylik-bilgisi bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz.

T.C kimlik numaranız ile emekli maaşınızın ne kadar olduğunu öğrenmeniz mümkün değildir. İnternet ortamında sorgulama yapmak için kesinlikle e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer bu güne kadar şifrenizi almadıysanız, PTT şubelerinden bu şifreyi alabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

20 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler