Sponsorlu Bağlantılar

Elif Şafak aşk sözleri benim için ayrı bir öneme sahip. Ayrıca Elif Şafak’ın aşk şiirlerinin tadı ayrı bir öneme sahip. Çok beğenerek takip ettiğim Elif Şafak Hanım Efendinin en güzel aşk şiirlerini ve en güzel aşk sözlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Elif Şafak Aşk Sözleri

Ya aşkı öğret bana ya da aşkın yokluğuna üzülmemeyi.

Beni dindar biri olarak saymışsın. Hâlbuki değilim. Dindar olmakla inançlı olmak aynı şey değil.

Aşksız geçen bir ömür beyhude yaşanmıştır. Acaba ilahi aşk peşinde mi koşmalıyım mecazimi yoksa dünyevi semavi ya da cismani mi diye sorma! Ayrımlar ayrımları doğurur. Aşkın ise hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur.

Akil çıkarcıdır, kolay kolay yıkılmaz. Aşk ise ha bere kendini yıpratır, harap düşer. Hâlbuki hazineler ve defineler yıkıntılar arasında olur her zaman. Ne varsa harap bir kalpte var.

İçim acıyor herkese ve her şeye. Faniliğimiz, zayıflığımız, zaaflarımız. İnsan olmanın, insan olamamanın ağırlığı ciğerlerime doluyor. Nefes Alamıyorum.

Sofi değilsin biliyorum. Olman da gerekmiyor. Sen sadece Rumi ol, yeter.
Katillerimin yüzlerini seçemiyorum; isimlerindense geride harfler kalacak sadece.

En sahici dostluklar ortak varlıklar üzerine değil, ortak yoksunluklar üzerine kurulanlardır.

Her zaman kolay kolay itiraf edemesek de bunu kendi kendimize, hep öteleri düşleyen, öte yer ararken en yakınlarındakileri mutsuz eden bizler. Ben.

Elif Şafak Aşk Şiirleri

Ey Aşk! Gel de nereden gelirsen gel.
Bir taş nehre düşmeye görsün, pek anlaşılmaz etkisi. Hafiften aralanır dalgalanır suyun yüzeyi. Belli belirsiz bir tıp sesi çıkar, duyulmaz bile akıntının ortasında, kaybolur uğultuda.
Ama bir de göle düşsün aynı taş… Etkisi çok daha kalıcı ve sarsıcı olur. O taş var ya o taş, durgun suları savurur. Taşın suya değdiği yerde evvela bir halka peydah olur; halka tomurcuklanır, ol tomurcuk çiçeklenir, açar da açar, katmerlenir. Göz açıp kapayıncaya kadar, ufacık bir taş ne işler açar başa. Tüm yüzeye yayılır aksi, bir bakmışsın ki her yeri kaplamış. Çemberler çemberleri doğurur, ta ki en son çember de kıyıya vurup yok oluncaya dek.
Nehir alışkındır karmaşaya, deli dolu akışa. Zaten çağlamak için bahane arar ya, hızlı yaşar, çabuk taşar. Atılan taşı içine alır; benimser, sindirir ve sonra da unutur kolaylıkla. Karışıklık onun doğasında var, ne de olsa. Ha bir eksik ha bir fazla.
Gel gelelim göl hazır değildir böyle aniden dalgalanmaya. Tek bir taş bile yeter onu altüst etmeye, ta dibinden sarsmaya. Göl taşla buluştuktan sonra bir daha eskisi gibi olmaz, olamaz.

sponsorlu bağlantılar

20 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler