Sponsorlu Bağlantılar

Elektrik faturalarına neredeyse her ay zaman gelmekte. Elektrik tüketicilerinin bazı önlemler alarak elektrik faturalarını düşürebilmesi mümkün. Bu yazı dizimizde daha düşük elektrik faturası gelmesi için alınacak nazı önlemleri sizlere aktarmak istiyoruz.

Elektrik Faturasını Düşürmenin Yolları

– Malum yaz yaklaştı. Evinizde bulunan eski klimalar tam bir elektrik canavarı. Eğer evinizdeki klima 5 yıldan eski bir klimaysa eski teknoloji ile üretildiği aşikârdır. Yeni bir klima alarak elektrik faturanızı büyük oranda düşürebilirsiniz.

– Kızartma yapmak için fritöz kullanmayınız. Fritöz hem fazla elektrik harca hem de gereğinden fazla yağ tüketmenize neden olur. Her açıdan kesenizi zedeleyen bir yemek pişirme türüdür.

– Buzdolabınızı aşırı derecede doldurmayın. Tıka basa dolu olan buzdolabı içerisini soğutabilmek adına normal şartlara oranla %25 daha fazla elektrik harcayacaktır.

– Evinize mutlaka ısı yalıtımı yaptırın. Hem kışın ısıtırken hem de yazın soğuturken bu sayede daha az elektrik harcarsınız.

– Eğer çok sık ütü yapan birisiyseniz ütüleme işlemi bitmeden 5 dakika önce ütünün fişini çekiniz. Ütünün kazanmış olduğu ısıyla yaklaşık 5dk daha ütü yapabilmeniz mümkün.

– Elektrikli ev aletlerinizi kullanmadığınız durumlarda fişe takılı bırakmayın. Fişe takılı halde bırakılan ev aletleri elektrik tüketimine devam etmektedir.

– Mikro dalga fırınların, pişirmeyi 2-10 dakikada, ısıtmayı 10-30 saniyede gerçekleştirdiği, diğer elektrikli fırınlara göre yüzde 66 daha az elektrik harcadığı bilinmektedir.

Ev aletleri kullanımında enerji tasarrufu için bu uyarıları dikkate almanız durumunda önceki aylara oranla daha düşük elektrik faturası alacağınıza emin olabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

17 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler